76-oji Rusijos Federacijos oro desanto šturmo divizija atlieka žvalgybą Baltarusijoje


Tarptautinės bendruomenės „InformNapalm“ baltarusiškos redakcijos savanoriai (kurios vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Denisas Ivašinas buvo suimtas Baltarusijos KGB 2021 m. kovo 12 d. ir vis dar sėdi už grotų kaip Lukašenkos sistemos politinis kalinys) nesilpnina, bet priešingai, stiprina savo veiklą ir toliau vykdo savo OSINT tyrimus, kuriuos pirmiausia skelbiame baltarusių kalba, o vėliau išverčiame į kitas mūsų svetainės kalbas. Rugsėjo 14 d. „InformNapalm“ Baltarusijos puslapyje buvo paskelbtas naujas OSINT tyrimas apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų 76-osios oro desanto šturmo divizijos karių Baltarusijoje atliekamą žvalgybą, prisidengiant „Zapad-2021“ mokymais. Šios divizijos kariai yra liūdnai pagarsėję dalyvavimu agresijoje prieš Ukrainą Kryme ir Donbase. Plačiau skaitykite straipsnyje.


Rugsėjo 9 d. pasirodė pirmieji pranešimai, kad 76-osios oro desanto (Pskovo) šturmo divizijos (karinis dalinys 07264) kariai buvo išsiųsti į Baltarusiją dalyvauti pratybose „Zapad-2021“ (interneto archyvas).
Rusijos karinių oro pajėgų uniformą turintys kariai matomi naujienų agentūros „BELTA“ nuotraukose, skirtose pratybų Baltarusijoje pradžiai (interneto archyvas).Nuotraukoje esantis kareivis yra Denisas Klimovas („VKontakte“ paskyra, interneto archyvas). Netiesiogiai patvirtina, kad jis tarnauja 76-ojoje oro desanto divizijoje, du faktai. Pirma, jis dalyvauja „VKontakte“ grupėse : „VDV. Rusijos armija “ ir „VDV tatuiruotės, SpetsNaz“.Antra, liepos 4 d. jo „VKontakte“ puslapyje paskelbta nuotrauka, kurioje jis stovi prie skulptūros su užrašu „Pskovas“ (interneto archyvas).Galbūt šis asmuo pakeitė savo pavardę savo paskyroje, nes jo vardas ir pavardė Skype parašyta kaip denis.koloskov.Tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ OSINT tyrimų bazėje surinko daugybę įrodymų apie 76-osios oro desanto pajėgų padalinių dalyvavimą agresijoje prieš Gruziją, Ukrainos Krymo užgrobimą ir karo veiksmus Rytų Ukrainoje. Visų pirma dokumentuota, kad „Černomorneftegaz“ naftos platformas 2014 metais užėmė 104 -ojo oro desanto pulko desantininkai iš 76-osios oro desanto divizijos. „InformNapalm“ savanoriai taip pat surinko duomenis apie 76-osios divizijos vadus, kurie buvo apdovanoti už dalyvavimą agresijoje prieš Ukrainą ir Gruziją.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje