2021 m. vasario 17 d.

Peskovas pareiškė, kad „rusų pasaulio“ gynimas išliks Rusijos valdžios prioritetu

Atnaujinta: 2021 m. liepos 2 d.

2021 m. vasario 8 d. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas padarė pareiškimą, kad „rusų pasaulio“  gynimas buvo ir išliks Rusijos valdžios prioritetas, o Ukraina, anot Maskvos, yra šio pasaulio dalis.

Peskovas pabrėžė, kad Ukrainoje gyvena daug rusų ir rusakalbių žmonių, kurie yra „rusų pasaulio“ dalis, todėl Rusija ir toliau vykdys savo politiką Ukrainos atžvilgiu, pasitelkdama „minkštąją galią“ („soft power“).

Taip pat Rusijos Federacijos prezidento atstovas pažymėjo, kad neva Rusija niekada nenaudojo jokių metodų, kurie prieštarautų tarptautinėms normoms. Ši tezė yra a priori melaginga, nes būtent Rusijos Federacija okupavo Ukrainos Krymą ir toliau vykdo agresyvų hibridinį karą prieš Ukrainą Donbase. Tarptautinė savanorių bendruomenė „InformNapalm“ ne kartą paneigė Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus teiginius, pavyzdžiui, leidinyje „Tankai Peskovui: rusiškos modifikacijos rastos okupuotose Donbaso teritorijose“ ir šimtuose kitų OSINT tyrimų, kuriuose atskleidė nuolatinio Rusijos karinio personalo ir RF ginkluotųjų pajėgų technikos dalyvavimą kare prieš Ukrainą.

Įdomu tai, kad šis pareiškimas nuskambėjo po neseniai Ukrainoje pritaikytų sankcijų prieš prorusiškus televizijos kanalus, kurių naudos gavėjas yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino kūmas, Ukrainos oligarchas Viktoras Medvedčiukas.

Viešame pareiškime Peskovas pabrėžė, kad Rusijos Federacija esą remsis tik „minkštąja galia“ Ukrainoje. Tačiau reikia pažymėti, kad rusų požiūris į šią koncepciją labai skiriasi nuo visuotinai priimtos. Rusijos ir Vakarų požiūrių neatitikimai gali būti matomi analizuojant Rusijos Federacijos puolamąją taktiką informacinėje erdvėje.

Štai keletas konkrečių Rusijos „minkštosios galios“ naudojimo pavyzdžių, kurie anksčiau buvo aprašyti „InformNapalm“ tyrimuose:

  1. Agresyvi Rusijos „minkštoji jėga“ Ukrainoje ties karo slenksčiu

  2. Agresyvi Rusijos „minkštoji jėga“ Europoje

  3. Rusijos žiniasklaidos klubai informaciniame kare prieš Baltarusiją, Ukrainą, Moldovą ir Baltijos šalis. I dalis

  4. Rusijos žiniasklaidos klubai informaciniame kare prieš Baltarusiją, Ukrainą, Moldovą ir Baltijos šalis. II dalis

  5. FrolovLeaks VIII: Stačiatikių elegija

  6. Kaip Kremlius finansuoja lenkų radikalus: užduotys, užmokestis, ataskaita Maskvai

  7. SurkovLeaks (3 dalis): pirmojo Surkovo pavaduotojo Inalo Ardzinbos korespondencijos analizė

Apibendrindami Peskovo teiginį ir remdamiesi ilgamete Kremliaus hibridinių operacijų tyrimo patirtimi, galime daryti išvadą, kad Rusijos „minkštoji galia“ yra tada, kai pirmiausia pasirodo Rusijos žurnalistai ir Rusijos Federacijos įtakos agentai, o iškart po jų – Rusijos tankai.