Turkija prie sienos su Sirija sulaikė 12 teroristų, tarp kurių buvo 5 Rusijos Federacijos piliečiai

Turkijos kariškiai pasienyje su Sirija sulaikė 12 teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ kovotojų. Tai teigiama Turkijos gynybos ministerijos tinklalapyje.


Kaip tapo žinoma, kovotojų grupės sulaikymas įvyko 2020 m. gruodžio 31 d., tačiau ši informacija viešumoje pasirodė tik 2021 m. sausio 27 d. Tarp sulaikytųjų buvo penki Rusijos, keturi Uzbekistano ir trys Kirgizijos piliečiai.


Šiuo metu suimtųjų tapatybės neatskleidžiamos.


Karo nusikaltėlis Azizas Baniševas


Šios naujienos kontekste primename tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ 2016 m. OSINT tyrimą, kurio metu buvo atskleista, vieno iš okupantų, esančio Rusijos okupacinių pajėgų  teroristinės organizacijos „DNR“ 1-osios atskirosios motorizuotų šaulių brigados sudėtyje Donbase, tapatybė.


Straipsnyje aprašyta karinio nusikaltėlio Azizo Baniševo karinė karjera nuo studijų karo institute Biškeke (Kirgizija), kursų Tarptautiniame universitete Antalijoje (Turkija) iki dalyvavimo kare Donbase Rusijos okupacinių pajėgų pusėje, taip pat atskleisti jo bandymai prekiauti žmonių organais.


Tada „InformNapalm“ savanoriai ne tik išplatino šią informaciją 9 kalbomis, bet ir perdavė tyrimo medžiagą Turkijos diplomatinėms struktūroms, siekdami atkreipti dėmesį į Kremliaus agentų skverbimosi į Turkijos Respubliką ir ES šalis kanalus.


„Tokie agentai kaip Azizas Baniševas, žinantys šalies, kurioje jie yra, nacionalines ypatybes ir turintys kovos patirties karštuose taškuose, gali tapti Rusijos Federacijos teroro aktų užsienyje įgyvendinimo įrankiu. O tokio pavojaus lokalizavimo klausimas turėtų būti vertinamas labai atsakingai “, – pabrėžta tyrimo medžiagoje.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje