top of page

Vienas iš Baltarusijoje žuvusių desantininkų buvo iš Serovo kilęs, lietuvių kilmės, Tomas Petrauskas


Tomas Petrauskas / Šaltinis Kanals Serov


Vienas iš dviejų praėjusį penktadienį desantavimosi metu žuvusių desantininkų Gardine (Baltarusija) buvo iš Serovo kilęs Tomas Petrauskas. Apie tai pranešė Rusijos Serovo miesto naujienų portalas "Globus". Šią informaciją internete pastebėjo ir mums pranešė tarptautinės žvalgybos bendruomenės InformNapalm įkūrėjas ir lyderis Romanas Burko.


Pasak pranešimo iš įvykio vietos, dėl staigaus stipraus vėjo gūsio netoli žemės subliuško dviejų pagal kontraktą tarnaujančių karių, aukštos kvalifikacijos parašiutinio mokymo instruktorių, parašiutai.“, – pranešė Rusijos gynybos ministerijos Informacijos ir masinės komunikacijos departamentas.


Rusijos naujienų agentūra „Novosti“ rašo, kad vienas iš kariškių bandė juos abu išgelbėti ir sustabdyti kritimą, naudodamas atsarginį parašiutą. Tačiau tam neužteko aukščio ir parašiuto sistema nespėjo išsiskleist. Buvo kietas nusileidimas.


"Dėl incidento abu kariai buvo sužeisti ir buvo skubiai nugabenti į vietinę medicinos įstaigą, kur jiems buvo suteikta visa reikiama pagalba. Nepaisant gydytojų pastangų, abu Rusijos kariškiai mirė nuo patirtų sužalojimų", - pranešė Gynybos ministerija.


Viena iš aukų – iš Serovo kilęs Tomas Petrauskas. Tomas baigė 27-tą vidurinę mokyklą ir Serovo politechnikumą. Trejus metus lankė Serovo karinį-patriotinį klubą „Jaunoji gvardija“. Privalomąją karinę tarnybą atliko jūrų pėstininkų dalinyje.


Tomo Petrausko laidotuvės / Šaltinis Kanals Serov


Po kariuomenės tarnavo Valstybinės narkotikų kontrolės tarnybos tarprajoniniame skyriuje. Vėliau jis tęsė karinę tarnybą pagal sutartį, tarnavo 76-ojoje Pskovo oro desantininkų divizijoje. Tomas Petrauskas palaidotas lapkričio 15 dieną Serove.


Tą pačią dieną Ufoje vyko antrojo Baltarusijoje žuvusio desantininko Ruslano Smirnovo laidotuvės.


Pagal oficialią Rusijos gynybos ministerijos versiją, pratybos buvo vykdomos tikrinant Rusijos ir Baltarusijos pajėgų kovinį pasirengimą. Desantavimas buvo surengtas siekiant patikrinti oro desanto pajėgų kovinį pasirengimą. Tačiau tiesa, matyt, yra kiek kitokia. Pasak ukrainiečių informacinio karo kovotojų InformNapalm - "Tikėtina, kad Rusijos Federacija nusprendė, kad „Nord Stream-2“ užbaigimo ir šildymo sezono pradžios fone, susiklostė palanki tarptautinė politinė situacija, siekiant padidinti hibridinį spaudimą ES šalims, sukuriantį papildomų problemų Vakarams. Padidėjęs Rusijos Federacijos karinis buvimas prie NATO šalių sienų yra papildomas psichologinio spaudimo svertas. Rusija taip pat gali sukurti hibridinių karinių provokacijų seriją, siekdama išbandyti NATO kolektyvinio saugumo pajėgumus. Tuo pat metu baigiama formuoti nauja Rusijos Federacijos divizija prie Lietuvos sienų kitoje pusėje (Kaliningrado srityje) rodo, kad Kremlius neatsisakė planų sukurti buferinę zoną Suvalkų koridoriaus teritorijoje. Galbūt Rusija siekia sukurti situaciją, kad būtų galima įvesti savo taikos palaikymo pajėgas, kurios bus dislokuotos Suvalkų koridoriaus teritorijoje."


Įdomu, ar tai dažnas sutapimas, ar Rusijos ginkuotųjų pajėgų vadovybė sąmoningai į savo oro desantininkų divizijos komplektavimą įtraukia daugiau etninės kilmės žmonių iš šalių, į kurias Kremlius taikosi?

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page