top of page

93-osios Ukrainos ginkluotosios pajėgos „Cholodny Jar“ Donbase sunaikino minosvaidžius ir sunkvežimį


93-oji Ukrainos ginkluotosios pajėgos „Cholodny Jar“ Donbase sunaikino minosvaidžius ir sunkvežimį

Ketvirtadienį, birželio 18 d. 93-oji Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atskiroji mechanizuota brigada „Cholodny Jar“ pranešė apie dviejų Rusijos okupacinių pajėgų 120 kalibro minosvaidžių ir sunkvežimio su amunicija likvidavimą Donbaso mieste. Vaizdo įrašas ir pranešimas apie tai paskelbtas oficialiame 93-osios brigados puslapyje Facebook.„Pastarosiomis savaitėmis Rusijos samdiniai šaudė į “Cholodny Jar “postus iš 120 kalibro minosvaidžių, uždraustų Minsko sutartimi. Brigados artilerijos žvalgyba nustatė, iš kur šaudoma ir drono pagalba nustatė tikslią minosvaidžių buvimo vietą. Okupantai buvo nutildyti, visiškai sunaikinant įtvirtinimus bei ginkluotę“, – sakoma 93-osios brigados pranešime.


Birželio 18 dienos rytą Ukrainos kariškiai sunaikintose Rusijos okupacinių pajėgų pozicijose pastebėjo sunkvežimį su amunicija, kuris taip pat buvo sunaikintas.


Kontekstas


Priminame, kad 2020 m. birželio pradžioje kita rusiškos įrangos vilkstinė slapta kirto Ukrainos sieną ir pristatė krovinius į okupuotą Luhansko srities dalį. Tolimo nuotolio ESBO misijos dronas užfiksavo šį šiurkštų pažeidimą, o „InformNapalm“ tarptautinės bendruomenės savanoriai nurodė tikslią Rusijos kolonos invazijos vietą. Taip pat atvykimo vietos į Luhanską koordinates, konkrečiai į Rusijos okupacinių pajėgų 2-ojo atskiro materialinio palaikymo bataliono bazę.


2019 m. birželio mėn. Ukrainos gynėjai Donecko mieste taip pat aptiko ir sunaikino Rusijos artilerijos žvalgybos ir taikinių žymėjimo radaro stotį „1L259 Zoo-1“, o 2019 m. liepą Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino 2 naujausias Rusijos radioelektroninės žvalgybos stotis. Abu atvejai buvo išsamiai aprašyti ankstesnėse „InformNapalm“ publikacijose.


Rusijos Federacija ir toliau viešai neigia savo invaziją Donbase, tačiau daugybė įrodymų, pateiktų tarptautinių stebėtojų ir savanorių, įrodo, kad Rusijos Federacija rimtai pažeidžia tarptautinę teisę, tiekia ginklus ir įrangą separatistams, siunčia savo kariškius bei samdinius dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Pažyma


93-oji Ukrainos ginkluotosios pajėgos „Cholodny Jar“ Donbase sunaikino minosvaidžius ir sunkvežimį

93-oji atskira mechanizuota brigada „Cholodny Jar“ (93 OMBr) – Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinys. 93-oji brigada gynė Ukrainos valstybinį suverenitetą ir teritorinį vientisumą nuo pat Donbaso karo pradžios. Brigados būriai dalyvavo įnirtingose ​​kovose su Rusijos okupacinėmis pajėgomis, įskaitant mūšius prie Ilovaisko ir Donecko oro uoste. Nuo 2018 m. brigada turi garbės vardą „Cholodny Jar“ – Ukrainos Dniepro istorinės srities garbei, kuri išgarsėjo sukilėliais, kovojusiais prieš įsibrovėlius ir okupantus. XVIII a. Cholodny Jar vietovėje buvo organizuotas Cholodnyjaro Sečė ir viena pagrindinių haidamakų bazių. Ir XX a. 20 – tais metais Cholodny Jar mieste sėkmingai veikė sukilėlių grupuotės, kurios ginklu kovėsi prieš Rusijos bolševikus su šūkiu: „Ukrainos laisvė – arba mirtis!“. Antrojo pasaulinio karo metu Ukrainos Sukilėlių Armijos (UPA) dalinys „Cholodny Jar“, priklausanti UPA Pietų grupei, taip pat kovėsi prieš bolševikų užpuolikus.


93-osios ginkluotosios pajėgų brigados garbės vėliava: (kairėje) Maksimo Zalizniako, haidamakų sukilimo vado baltasis ąžuolas (1768–1769); (dešinėje) Cholodnyjaro juodasis varnas. Skirtingose ​​herojiškos Ukrainos istorijos epochose daugelis populiarių sukilėlių ir atamanų lyderių turėjo tokį slapyvardį. Vienas iš garsiausių buvo sukilėlių atamanas Ivanas Černousovas (sovietų bolševikų dokumentuose taip pat nurodomas Černovus vardu).


93-oji Ukrainos ginkluotosios pajėgos „Cholodny Jar“ Donbase sunaikino minosvaidžius ir sunkvežimį


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page