top of page

Ar "gerieji" rusai egzistuoja?

Vasarą Latvija opoziciniam rusijos televizijos kanalui „Dožd“ suteikė licenciją transliuoti laidas iš Rygos. Bet praėjusios savaitės Latvijos sprendimas panaikinti licenciją šiam kanalui sulaukė daug dėmesio. Tačiau pažeidimų buvo ne vienas – nuo laidų nesubtitravimo vietos kalba iki paskutiniojo – siekiant paviešinti mobilizacijos pažeidimus vedėjas paprašė žiūrovų atsiųsti informacijos apie šauktinius rusijos karius, kad padėtų tiems, kurie yra fronte.


Viešojoje erdvėje prasidėjo diskusija, ar gerieji rusai egzistuoja, ar sprendimas atšaukti licenciją yra teisingas bei ar rusijos opozicija tikrai pati supranta, kas vyksta Ukrainoje? Kokia informacija yra skleidžiama putino karo Ukrainoje fone yra kaip niekada svarbu, nes tyrimai rodo, kad dezinformacija šiuo metu yra agresyviausia per pastarajį dešimtmetį.


Tad kaip kovoti su dezinformacija, kokie naudojami rusijos naratyvai ir apie tai, ar rusijos opozicija kartais netampa propagandos šaltiniu, laidoje Spręskite patys kalbėjosi laidos svečiai: Vytis Jurkonis – „Freedom House“ vadovas, politologas Viktoras Daukšas – Debunk.org vadovas Marius Laurinavičius – Nepriklausomas analitikas, laidą veda Laisvės TV žurnalistas Aurelijus Bezekavičius. 

Straipsnį publikavimui parengė Res Publica – Pilietinio Atsparumo Centro savanoriai.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page