top of page

ESBO okupuotoje Donbaso teritorijoje užfiksavo Rusijos Federacijos karines vilkstines


ESBO okupuotoje Donbaso teritorijoje užfiksavo Rusijos Federacijos karines vilkstines

Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai gavo unikalius ESBO foto duomenis apie karinių kolonų invaziją iš Rusijos Federacijos teritorijos ir slaptą krovinių pervežimą į Donbasą per nekontroliuojamus sienos ruožus, išvengiant pasienio kontrolės punktų.


2020 m. spalio 19 d. ESBO misijos ataskaitos Nr. 249/2020 tekstinėje dalyje buvo aprašytas dviejų vilkstinių slaptas judėjimas naktį, gruntiniu keliu per Manyčo gyvenvietę (Donecko sritis) ir tolesnis jų judėjimas. Taip pat užfiksuotas vienos iš vilkstinių iškrovimas okupuotame Donecke ir jų grįžimas gruntiniais keliais atgaline kryptimi.


„InformNapalm“ skaitytojams skelbiame bepiločio orlaivio nuotrauką ir vilkstinių fiksavomo schemą, kuri patvirtina pranešimo tekstą ir pateikia konkrečius įrodymus.


ESBO okupuotoje Donbaso teritorijoje užfiksavo Rusijos Federacijos karines vilkstines

ESBO misija taip pat anksčiau užfiksavo naktines vilkikų vilkstines šioje srityje 2020 m. birželį ir liepą.

2020 m. birželio mėn. buvo užfiksuotas slaptas Rusijos technikos judėjimas nekontroliuojamose Ukrainos sienos atkarpose Luhansko srityje. Jie pristatė krovinius į atskiro RF ginkluotųjų pajėgų 2-osios armijos korpuso materialinės paramos bataliono bazės teritoriją okupuotame Luhanske.


Daugybė ginklų atitraukimo pažeidimų


Spalio 20 d. ESBO taip pat paskelbė analitinę ataskaitą apie 2020 m. liepos – rugsėjo mėn. karo zonoje pastebėtas tendencijas. Remiantis šiais duomenimis, ESBO užfiksavo 421 ginkluotės vienetą, dislokuotą pažeidžiant atitraukimo liniją. 91% visų sunkiųjų ginklų atitraukimo pažeidimų užfiksuota Rusijos okupacinių pajėgų pusėje Donbase.


ESBO okupuotoje Donbaso teritorijoje užfiksavo Rusijos Federacijos karines vilkstines


Išvada


Rusija tęsia hibridinį karą prieš Ukrainą ir pažeidžia ginklų ir karinės įrangos atitraukimo sąlygas. Karinių veiksmų aktyvumo sumažėjimas Donbase yra laikinas faktorius, tikriausiai, dėl kitų hibridinių politinių Maskvos strategijų įgyvendinimo, rinkimų išvakarėse Ukrainoje. Tuo pat metu Rusijos okupacinės pajėgos išnaudoja paliaubų režimą, kad pagerintų savo pozicijas, kauptų ginklus ir amuniciją, taip pat įgyvendintų padegimus sąlyčio zonoje, kad būtų padaryta maksimali žala ne tik kariuomenei, bet ir civiliams.


Dėl spalio gaisrų Luhansko srityje buvo sudeginta apie 500 gyvenamųjų ir daugiau nei 1800 ūkinių pastatų. Sunkiausia padėtis susiklostė pagal demarkacijos liniją Stanično-Lugansko, Novoaidarsko, Severodonecko rajonų teritorijoje, kur į nukentėjo 32 gyvenvietės.
InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page