top of page

JAV atskleidė slaptą Rusijos kovinių karo lėktuvų „MiG-29“, „Su-35“ ir „Su-24“ perkėlimą į Libiją

Rusijos Federacija į Libiją perkėlė naikintuvus „MiG-29“ ir „Su-35“, taip pat šturmo lėktuvus „Su-24“, kurie yra jos aviacijos pajėgų dalis. Apie tai savo „Twitter“ paskyroje gegužės 26 d., antradienį, pranešė JAV kariuomenės Afrikos vadovybė.

NEWS: Russia deploys military fighter aircraft to Libya —– "For too long, Russia has denied the full extent of its involvement in the ongoing Libyan conflict. Well, there is no denying it now." – Gen. Townsend Release: https://t.co/HpLdwUJxcr Photos: https://t.co/raTal1LKPa pic.twitter.com/dVtsWKPYZ5 — US AFRICOM (@USAfricaCommand) May 26, 2020

Anot JAV žvalgybos, pirmieji orlaiviai iš Rusijos Federacijos teritorijos buvo nuskraidinti į Siriją. Ten jie buvo perdažyti, kad paslėptų savo rusišką kilmę. Po to jie buvo perdislokuoti į Libiją. Anot JAV kariškių, Libijoje Rusijos kariuomenė planuoja perduoti lėktuvus „MiG-29“, „Su-35“ ir „Su-24“ šiame regione veikiančių Rusijos privačių karinių kompanijų (konkkrečiai „Wagner“) kontrolei. Jos kovoja Libijos nacionalinės armijos (LNA) pusėje, kuriai vadovauja lauko maršalas Khalifa Haftaras.


Nuotrauka iš JAV ginkluotųjų pajėgų Afrikos vadovybės pranešimo.

JAV atskleidė slaptą Rusijos kovinių karo lėktuvų „MiG-29“, „Su-35“ ir „Su-24“ perkėlimą į Libiją
JAV atskleidė slaptą Rusijos kovinių karo lėktuvų „MiG-29“, „Su-35“ ir „Su-24“ perkėlimą į Libiją
Nuotraukos iš JAV ginkluotųjų pajėgų Afrikos vadovybės pranešimo

JAV, žvalgybos duomenimis, Rusijos samdiniai planuoja lėktuvus naudoti kovose prieš Libijos vyriausybės vyriausybės pajėgas. Tuo pat metu, kaip teigė generolas Stephenas Townsendas, JAV ginkluotųjų pajėgų Afrikos vadovybės vadas, akivaizdu, kad nei LNA, nei Wagner negalės savarankiškai naudoti ir prižiūrėti tokių kovos mašinų be Rusijos personalo palaikymo. Gegužės 21 d. LNA pagrasino artimiausiu metu įvykdyti didžiausią oro operaciją, galimai dalyvaujant Rusijos orlaiviams. Kaip pažadėjo LNA oro pajėgų vadas Sacre al-Jarushi, Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui „artimiausios valandos bus skausmingos“.


Po to tapo žinoma, kad iš fronto linijos Tripolio srityje buvo evakuota daugiau nei 1000 Rusijos privačios karinės kompanijos „Wagner“ kovotojų.


Anksčiau Recepas Tayyipas Erdoganas apkaltino Rusijos karinę vadovybę, įskaitant Rusijos gynybos ministrą Sergejų Shoigu, dalyvavime kare Libijoje, siunčiant ten  samdinius.


Specialioji „InformNapalm“ ataskaita, kuri buvo pristatyta NATO parlamentinėje asamblėjoje 2018 m., jau atkreipė pasaulio bendruomenės dėmesį į hibridinio Rusijos „privačių armijų“, ypač “Wagner”, naudojimą, siekiant Maskvos politinių tikslų įvairiose pasaulio vietose.


2016 metais “InformNapalm” paskelbė Rusijos aviacijos pajėgų įgulos narių duomenis. Tai sukėlė tikrą isteriją Rusijos žiniasklaidoje, jie tai pavadino „įslaptintos informacijos nutekėjimu“. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija savo diplomatiniais kanalais taip pat bandė šantažuoti šalis, kuriose buvo „InformNapalm.org“ serveriai, reikalaudami uždaryti šią svetainę. Tačiau šie bandymai nepavyko.

Kai kurie iš anksčiau nustatytų lakūnų, kurie įgijo kovos patirtį Sirijoje ir buvo demaskuoti „InformNapalm“ pastangomis,dabar gali būti naudojami naujoms hibridinėms Rusijos Federacijos operacijoms Libijoje.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page