top of page

Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ Baltarusijos redakcijos savanoriai (kurios vyriausiasis redaktorius žurnalistas Denisas Ivašinas suimtas Baltarusijos KGB 2021 m. kovo 12 d. ir vis dar yra už grotų, kaip politinis Lukašenkos sistemos kalinys) nesilpnina, bet, priešingai, stiprina savo veiklą ir toliau vykdo savo OSINT tyrimus, kuriuos mes publikuojame baltarusių kalba, o vėliau išverčiame į kitas mūsų svetainės kalbas. Birželio 28 dieną Baltarusijos leidinyje „InformNapalm“ buvo paskelbtas naujas OSINT tyrimas Rusijos pratybų „Zapad-2021“ tema. Pratybos planuojamos prie Ukrainos ir NATO sienų.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?
 

Oficialiame puslapyje goszakupki.by, kuriame Baltarusijos valstybinės institucijos skelbia pranešimus apie prekių ir paslaugų pirkimus, birželio 21 d. buvo pranešimas apie aukciono, skirto „ekspedijavimo paslaugų organizavimui ir įgyvendinimui“, organizavimą personalo ir prekių gabenimui geležinkeliu per Rusijos Federacijos ir Kazachstano teritorijas (nuoroda, archyvas). Užsakovas yra Baltarusijos gynybos ministerija.


Šios paslaugos yra ne kas kita, kaip būdas pristatyti karinę įrangą ir karinę įrangą iš Rusijos ir iš Rusijos gynybos ministerijos poligono Kazachstane į Baltarusiją, arba iš Baltarusijos į Rusiją ir Kazachstaną, vykstant stambioms karinėms pratyboms „Zapad-2021 “, kurios vyks rugsėjo 10–16 dienomis.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Šio aukciono pasekoje planuojama sudaryti dvi transporto ekspedicijos sutartis. Abiejų sutarčių projektų paslaugų teikimo terminas nurodytas iki 2021 m. gruodžio 31 d.


Kad būtų patogiau, mes jas vadinsime „sutartimi Nr. 1“ ir „sutartimi Nr. 2“. Sutartyje Nr. 1 numatytas karinės įrangos ir personalo gabenimas 670 vagonų (ekrano kopija).


Yra susitarimo Nr. 1 1 priedas „Preliminarus karinio tarpvalstybinio geležinkelių transporto planas 2021 m.“, iš kurio aiškiai matoma, kuriomis kryptimis pirmyn ir atgal keliaus kariniai kroviniai ir kariškiai (ekrano kopija).


Šiame priede minimos dvi Rusijos geležinkelio stotys ir viena stotis Kazachstane.


Pirmoji iš Rusijos stočių – Iljino stotis (Nižnij Novgorodo sritis) yra netoli Mulino karinio poligono.


Be to, kad Muline yra poligonas, jame yra įsikūrusi 6-oji atskiroji tankų brigada (karinis dalinys 54096). Ši brigada yra 1-osios tankų armijos dalis, kuri, pasak šaltinių, dalyvaus (archyvas) pratybose „Zapad-2021“.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Antroji iš Rusijos stočių, Ašuluk stotis (Astrachanės sritis), yra šalia karinio poligono (archyvas) tuo pačiu pavadinimu.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Ir Kokto geležinkelio stotis (Kazachstanas, Karagandos sritis), kuri yra netoli Sari-Šagan karinio poligono. Dabar šis poligonas priklauso (archyvas) Rusijos gynybos ministerijai.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Sutarties priede parodyta, kiek vagonų skirta kiekvienai krypčiai.


Taigi Iljino stočiai planuojama skirti 298, Kokto – 128, o Ašuluk – 244 vagonus.


Reikėtų pažymėti, kad lentelėje sumuojamas vagonų, vykstančių į Rusiją ir Kazachstaną, ir tų pačių vagonų, kurie grįžta į Baltarusiją skaičius. Taigi tikrasis vagonų skaičius, į kuriuos atvyks pratybų dalyviai, yra: Iljino – 149, Kokto – 64, Ašuluk – 122 stotims.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Sutartyje Nr. 2 numatyta gabenti įrangą ir karinį personalą 114 vagonų (ekrano kopija).


Nepaisant to, kad aukcionas tik prasidėjo, sutartyje Nr. 2 ekspeditoriaus duomenys jau nurodyti šrifto detalėse, kurios spalva pakeista į baltą. Tai yra valstybės įmonė „BTLC“ (archyvas). Tai gali reikšti, kad iš tikrųjų ekspeditorius jau buvo pasirinktas.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Taip pat yra susitarimo Nr.2 1-mas priedas „Preliminarus 2021 m. tarpvalstybinių geležinkelių karinių pervežimų planas“, iš kurio aiškiai matyti, kuriomis kryptimis pirmyn ir atgal keliaus kariniai kroviniai ir kariškiai.


Jame minimos dvi Rusijos geležinkelio stotys.


Pirma yra Tonelnaja stotis (Krasnodaro sritis), esanti Novorosijsko miesto ribose. Novorosijske įsikūrusi 7-oji gvardijos oro desanto šturmo divizija (karinis dalinys 61756). Tyrimai apie šį karinį vienetą yra kaupiami „InformNapalm“ duomenų bazėje apie Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą.


Antra yra Seliatino stotis (Maskvos sritis), netoli Naro-Fominsko miesto.


Naro-Fominske įsikūrusi 4-oji gvardijos Kantemirovo tankų divizija (karinis dalinys 19612 m.), apie kurios dalyvavimą pratybose „Zapad-2021“ jau buvo pranešta (archyvas) žiniasklaidoje. Citata: „Vasaros mokymo laikotarpio rezultatas bus divizijos dalyvavimas bendrose strateginėse pratybose „Zapad-2021“.


Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Karinės pratybos „Zapad-2021“: kas, kada, iš kur ir kur?

Jei kalbame konkrečiai apie Rusijos karinę techniką ir karinį personalą, tai iš nurodytų dokumentų, pridedamų prie aukciono skelbimo, taip pat galime tiksliai pamatyti, kur jie atvyks.


Pagal planą pratybos „Zapad-2021“ apims beveik visą Baltarusijos teritoriją. Atvykimo taškai bus penkios sritys: Minsko (Borisovas, Ozerišče), Vitebsko (Vitebskas, Zaslonovo, Stolbtsy), Mogilevo (Osipoviči), Bresto (Baranoviči) ir Gardino (Lososno).


Akivaizdu, kad tokia didelė teritorijos aprėptis, dalyvaujant hibridinio agresoriaus kariuomenei, kelia tiesioginę ir gyvybinę grėsmę Baltarusijos nepriklausomybei.


Pilietinė visuomenė turėtų atidžiai fiksuoti okupantų judėjimą Baltarusijos teritorijoje, taip pat stebėti galimus dalies Rusijos kariuomenės karinio personalo ir karinės įrangos dislokavimo atvejus pasibaigus pratyboms „Zapad-2021“.Comments


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page