top of page

Rusijoje sulaikytas policijos pareigūnas, dėl duomenų perdavimo apie FSB skrydžius nuodijant Navalną
Rusijoje Tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba prieš policijos pareigūną iš Samaros miesto. Įtariama, kad jis perdavė informaciją „Bellingcat“ tyrimui dėl Aleksejaus Navalno apnuodijimo. Šis policininkas galėjo patikrinti Rusijos piliečių, įtariama FSB pareigūnų, dalyvavusių pasikėsinant į opozicijos politiką, keliones. Apie tai rašoma „Radijo Svoboda“ tinklapyje, remiantis Rusijos verslo portalu RBK.


Pasak portalo RBK, vyresnysis leitenantas Kirilas Čuprovas dirba policijos skyriuje Samaros centre, jam buvo skirtas namų areštas. Dar vienam jo kolegai atliekamas tarnybinis patikrinimas. FSB vykdo operatyvinį bylos palaikymą; į Samarą atvyko grupė darbuotojų iš Maskvos.


Čuprovas įtariamas pateikęs informaciją iš duomenų bazės „Rozysk – Magistral“ pašaliniams asmenims. Vėliau jo patikrintos pavardės buvo paskelbtos atliekant Navalno bandymo nužudyti tyrimą. Policininkui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.


Kodėl Navalnas nėra Ukrainos draugas


Aleksejus Navalnas yra Rusijos politinis ir visuomenės veikėjas. 2014 m. spalio mėn. interviu radijo stočiai „Echo Moskvy“ Aleksejus Navalnas sakė, kad, jo nuomone, nors Krymas buvo aneksuotas šiurkščiai pažeidžiant tarptautinę teisę, jis šiuo metu yra Rusijos dalis ir artimiausiu metu į Ukrainos sudėtį negrįš. Citata:


„… Ar Krymas yra sumuštinis su dešra, kad jį grąžinti pirmyn ir atgal? … Krymas išliks Rusijos dalimi ir artimiausioje ateityje niekada netaps Ukrainos dalimi …”


Navalno sugrįžimas į Rusiją


2021 m. sausio 17 d. lėktuvas, gabenęs Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną ir jo žmoną Juliją, išskrido iš Berlyno į Maskvą. Lėktuve Navalno žmona nufilmavo ir „Instagram“ paskelbė pretenzingą vaizdo įrašą su citata iš filmo „Brat-2“. Citata:


„Berniuk, atnešk mums degtinės, mes skrendame namo.“Priminsime, kad filmas „Brat-2“ buvo išleistas 2000 m. Nuo 2015 m. vasario 18 d. Ukrainoje draudžiama demonstruoti šį filmą. Draudimo priežastis buvo filme rodomos ukrainiečius žeminančios scenos, taip pat paminėtas Sevastopolis, už kurį vienas filmo herojų žada atkeršyti ukrainiečiams.


Sausio 17 d. Šeremetjevo oro uoste Rusijos Federacijos teisėsaugos pareigūnai nedelsdami sulaikė Aleksejų Navalną tiesiog prie pasų kontrolės. Chimki mieste teismas jį areštavo 30-iai parų, jis kaltinamas vengęs atvykti registracijai į bausmių vykdymo inspekciją kaip lygtinai nuteistas už nusikaltimą (tariamą nusikaltimą – red.past.).


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page