top of page

Rusijoje vėl sudužo naikintuvas-bombonešis Su-34 (įdomūs faktai)


Rusijoje vėl sudužo naikintuvas-bombonešis Su-34 (įdomūs faktai)

Rusijos Federacijos Chabarovsko srityje per planinį mokomąjį skrydį sudužo naikintuvas-bombonešis Su-34. Pirminiais duomenimis, avarijos priežastis buvo techninis gedimas. Rusijos Rytų karinės apygardos spaudos tarnyba praneša, kad pilotams pavyko katapultuotis ir jie buvo evakuoti į dislokacijos aerodromą. Priklausomybė daliniui ir borto numeris kol kas neatskleidžiami.


Yra žinoma, kad nuo 2015 m. Chabarovsko teritorijoje, Churba aerodrome, įsikūrė Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų 303-iosios mišrios aviacijos divizijos 277-asis bombonešių aviacijos pulkas.


Bombonešiai Su-34 pradėjo tarnybą šiame pulke 2016 m. rugpjūtį.


Šiame aviacijos pulke buvo ir kiti incidentai, susiję su Su-34:

  1. 2018 m. liepos 31 d., leisdamasis Churba aerodrome, atlikęs mokomąjį skrydį, Su-34 nuriedėjo 500 metrų už kilimo ir tūpimo tako. Priežastis buvo stabdymo parašiuto išskleidimo sistemos gedimas.

  2. 2019 m. sausio 18 d., vykdant mokomąjį skrydį virš Japonijos jūros Totorių sąsiaurio, 35 km nuo pakrantės, du pulko orlaiviai Su-34  manevruodami susidūrė ore. Abiejų orlaivių įgulos katapultavosi, tačiau gyvas buvo rastas tik vienos iš įgulų šturmanas.

Kovinis Su-34 panaudojimas


Bombonešis Su-34 serijiniu būdu gaminamas Rusijoje nuo 2005 m. Pirmą kartą Su-34 Rusijos Federacija panaudojo karo metu Gruzijoje 2008 m.


Rusijos fronto bombonešiai Su-34 taip pat aktyviai dalyvavo Rusijos karinėje operacijoje Sirijoje. Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai nustatė 9 orlaivius Su-34 ir 13 jų įgulos narių, kurie dalyvavo operacijoje ir galėjo dalyvauti daugybėje Sirijos civilinės infrastruktūros bombardavimų, sukėlusių ​​civilių žūtis. Daugiau apie tai galite sužinoti publikacijose:

  1. Kas bombarduoja civilius Sirijoje: 116 Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų karininkų asmens duomenys (infografika)

  2. Duomenys apie Su-34 pilotus, kurie po Sirijos gali būti siunčiami bombarduoti Ukrainą

  3. „Bombarduos Voronežą“: Rusija planuoja perdislokuoti bombonešius Su-34

  4. „Mūsų užduotis yra sugauti nematomą amerikiečių F-22 Raptor“ (Rusijos aviacijos pajėgų karininkas)


Rusijoje vėl sudužo naikintuvas-bombonešis Su-34 (įdomūs faktai)

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page