top of page

Rusijos Federacija į Kalnų Karabachą įveda 15-ąją brigadą, kariavusią prieš Ukrainą


Rusijos Federacija į Kalnų Karabachą įveda 15-ąją brigadą, kariavusią prieš Ukrainą

Kaip tapo žinoma, lapkričio 10 d. Rusija perkelia 15-osios atskirosios motorizuotų šaulių brigados (toliau tekste AMŠB) (karinis dalinys 90600, dislokacijos vieta Roščinski, Samaros sritis) kariškius į Kalnų Karabachą. Tarptautinė žvalgybos bendruomenė „InformNapalm“ ne kartą užfiksavo šios brigados kadrinius karius tiesioginiuose karo veiksmuose Donbase. Taip pat yra duomenų apie 15-osios brigados karių dalyvavimą Krymo užgrobimo operacijoje.


2020 m. lapkričio 10 d. keturiolikos „InformNapalm“ OSINT tyrimų duomenų bazėje buvo nustatyti 37 Rusijos karių duomenys iš 15-osios motorizuotų šaulių brigados, dalyvavusios karinėje agresijoje prieš Ukrainą. 11 iš jų pateikiami infografikoje.


Agresija prieš Sakartvelą


Nuo 2005 m. gruodžio iki 2008 m. lapkričio 15-oji „taikos palaikymo“ brigada buvo taip vadinamo Sakartvelo ir Abchazijos konflikto zonoje. Ji taip pat dalyvavo Rusijos agresijoje prieš Sakartvelą 2008 m. rugpjūčio mėnesį.


Naujas „taikos palaikymo“ etapas ir 15-osios AMŠB perdislokavimo detalės


2020 m. lapkričio 9 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas ir Armėnijos ministras pirmininkas Nikola Pašinianas pasirašė bendrą pareiškimą dėl visiško karo veiksmų Kalnų Karabache nutraukimo. Susitarime numatyta, kad Rusijos karinis kontingentas bus dislokuotas regione kaip „taikdariai“.


Rusija jau pradėjo karinio personalo ir įrangos perdislokavimą. Lapkričio 10 d. 14:00 val. iš Uljanovsko-Vostočny aerodromo pakilo 14 Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų karinės transporto aviacijos orlaivių „Il-76“. Pagrindinę karinio kontingento dalį, perkeliamą į Kalnų Karabachą, sudaro 15-osios AMŠB kariškiai.


15-oje AMŠB yra 3 motorizuotų šaulių batalionai, 1 tankų batalionas, 1 priešlėktuvinių raketų divizionas, 1 žvalgybos batalionas, 1 inžinierių batalionas, 1 valdymo (ryšių) batalionas, 1 remonto batalionas, 1 materialinės paramos batalionas ir kiti daliniai.


Remiantis oficialiais duomenimis, į Kalnų Karabachą planuojama perkelti 1 960 Rusijos karių, 90 šarvuočių, 380 vienetų automobilių ir specialios įrangos.


Rusijos kariuomenės užduotys apima stebėjimo postų įrengimą palei susilietimo liniją Kalnų Karabache ir Lačino koridoriuje. Operacijai kontroliuoti Stepanakerto miesto rajone dislokuota Rusijos pajėgų vadovybė.


Įdomu tai, kad išvakarėse, lapkričio 9 d., rusų 102-osios karinės bazės, kuri dislokuota Armėnijoje, daliniai laukė komandos dalyvauti „taikos palaikymo operacijoje“. Kariuomenės judėjimą dengė sraigtasparniai „Mi-24P“. Vieną iš šių sraigtasparnių Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos nešiojamu zenitiniu raketiniu kompleksu numušė pasienio zonoje virš Armėnijos. Azerbaidžanas šį įvykį pavadino „nelaimingu atsitikimu“ ir išreiškė savo pasirengimą išmokėti kompensaciją Rusijos pusei.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page