top of page

Rusijos kariuomenės pulkininkas sumušė pavaldinius, apšaudžiusius Bašaro al Asado apsaugą Sirijoje


Rusijos kariuomenės pulkininkas sumušė pavaldinius, apšaudžiusius Bašaro al Asado apsaugą Sirijoje

2020 m. birželio 4 d. Rusijos žiniasklaida remdamasi teismų sprendimais informavo, kad Vladikaukazo garnizono karo teismas Rusijos kariuomenės 19-osios atskirosios motorizuotų šaulių brigados (rus. 19-я отдельная мотострелковая бригада, toliau – 19-osios OMSBr) vado pavaduotojui Jevgenijui Teleševui už savo pavaldinių sumušimą, kurie dar 2019 m. vasarą Deir ez Zoro vadavietėje apšaudė Sirijos prezidento Bašaro al Asado apsaugą, skyrė 350 000 rublių baudą.


Rusijos kariuomenės pulkininko bylos detalės

Remiantis teismo nuosprendžiu, Jevgenijui Teleševas vykdamas į komandiruotę į Siriją ėjo Esh-shola taktinės krypties operatyvinės grupės vadovo pareigas. Teisme jis pareiškė, kad nuo 2019 m. gegužės iki liepos mėnesio jam patikėtoje vietovėje padėtis buvo įtempta: įvyko išpuolis prieš vadavietę, taip pat rusų kariškių autoįvykis, kurio metu žuvo Sirijos piliečiai.


2019 m. liepos 23 d. rytą Deir ez Zoro vadovybės tarnybiniame kabinete pulkininkas Teleševas sumušė du kariškius: šaulį ir savo tiesioginį pavaldinį. Jiems buvo diagnozuotas smegenų sukrėtimas.


Savo pavaldinių sumušimo priežastis jis paaiškino sakydamas, jog negalėjo susilaikyti sužinojęs iš Rusijos kariuomenės grupės vado generolo pulkininko Andrejaus Serdiukovo, kad vienas iš jo pavaldinių šaulių iššovė į Sirijos Arabų Respublikos (SAR) saugumo pareigūnų automobilį, o kulka pramušė automobilio stiklą.


Karo teismas, atsižvelgęs į pulkininko nuopelnus ir karinius apdovanojimus taip pat nukentėjusiems savanoriškai atlygintą 70 tūkstančių rublių moralinę žalą, nusprendė Teleševui skirti švelnesnę bausmę nei numatyta Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 286 straipsnyje („Tarnybinių įgaliojimų viršijimas“). Nuosprendyje teismas nurodė, kad kaltinamasis įvykdė nusikaltimą tariamai bijodamas konflikto su vietos gyventojais ir SAR apsauga, taip pat siekdamas, kad įvykis nepasikartotų. Pulkininkui buvo paskirta bauda. Šis sprendimas vėliau buvo apskųstas nukentėjusiųjų, kurie reikalavo Teleševui skirti laisvės atėmimo bausmę, nušalinti nuo pareigų ir padengti apie 1 milijono rublių žalą. Visgi Pietų apygardos karo teismas jų apeliaciją atmetė.


Rusijos kariuomenės 19-osios OMSBr kariškių dalyvavimo Ukrainos kare įrodymai

Tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ OSINT tyrimų duomenų bazėje nebuvo informacijos apie Rusijos kariuomenės 19-osios atskirosios motorizuotų šaulių brigados (Vladikaukazas, Šiaurės Osetija, padalinys Nr. 20634) vado pavaduotoją pulkininką Jevgenijų Teleševą, tačiau mūsų duomenų bazėje aptika 14 tyrimų, kuriuose buvo surinkta daugybė medžiagos su įrodymais, kad 19-osios OMSBR kariai dalyvavo Krymo užėmimo ir karo Donbase operacijoje. Keletas įdomiausių tyrimų:


Atsižvelgiant į tokį didelį identifikuotų Rusijos Federacijos kariuomenės 19-osios OMSBr kariškių, kovojusių ukrainiečių Donbase, skaičių, neatmestina, kad kai kurie pulkininko Teleševo kariniai apdovanojimai, į kuriuos Rusijos karinis teismas atsižvelgė sušvelnindami bausmę, buvo gauti už dalyvavimą agresijoje prieš Ukrainą.


Tarptautinė savanorių bendruomenė „InformNapalm“ anksčiau taip pat pasakojo apie Rusijos Federacijos kariuomenės 15-osios OMSBr vadų nusikalstamą praeitį ir apie tai, kodėl Rusijos karininkai, pripratę  prie Rusijos teismų bausmių švelninimo, yra pasirengę vykdyti bet kokius Kremliaus nusikalstamus įsakymus.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page