top of page

Rusijos okupantai panaudojo sunkiąją artileriją ir minosvaidžius


Rusijos okupantai panaudojo sunkiąją artileriją ir minosvaidžius

2020 m. gruodžio 3 ir 4 d. Rusijos hibridinės okupacinės pajėgos Donbase apšaudė į Ukrainos kariuomenės pozicijas šalia Vodianoje kaimo Donecko srityje naudodamos sunkiuosius ginklus, kurie yra uždrausti  Minsko protokolais. Per apšaudymą okupantai naudojo 122 mm artilerijos sistemas ir 120 mm minosvaidžius. Apie tai pranešė tarptautinė žvalgybos bendruomenė „InformNapalm“, remdamasi Ukrainos gynybos ministerijos spaudos tarnybos pranešimu apie padėtį Jungtinių pajėgų operacijos teritorijoje.


Pažymima, kad Kontrolės ir koordinacijos jungtinio centro Ukrainos pusė nedelsdama pranešė ESBO atstovams apie Rusijos Federacijos ginkluotų dalinių naudojamus draudžiamus sunkiųjų ginklų tipus.


Taip pat Vodianoie kaimo apylinkėse buvo užfiksuoti 4 atvejai, kai Rusijos okupantai nuotoliniu būdu minavo Ukrainos pozicijas naudodami nešiojamąjį minavimo įrenginį ir uždraustas POM-2 minas.


Primename, kad remiantis žvalgybos duomenimis apie Rusijos Federacijos 1-ojo ir 2-ojo armijos korpuso dalinius okupuotose Donbaso teritorijose, galima daryti prielaidą, kad ukrainiečių pozicijų apšaudymą Vodianoje kaimo apylinkėse įvykdė jūrų pėstininkų 9-asis atskirasis motopėstininkų šturmo pulkas, (karinis dalinys 08809, dislokacijos vieta – Novoazovskas). Šis hibridinių Rusijos darinių pulkas pasižymi žema drausme. Be to, 9-ojo pulko atsakomybės sritis periodiškai naudojama apmokyti RF ginkluotųjų pajėgų artilerijos padalinius, visų pirma Rusijos artilerijos mokymo įstaigų absolventus.


Beje, tarptautinė žvalgybos bendruomenė „InformNapalm“ karo metu Donbase ne kartą paskelbė nustatytas nuolatinių Rusijos okupacinių pajėgų 122 mm 2S1 „Gvozdika“ savaeigių artilerijos pabūklų koordinates. Viena iš šių vietų yra pramoninė vieta Novoazovsko kaime, 17-20 km nuo Vodianoje.


Numatomas situacijos paaštrėjimas


Kaip „InformNapalm“ savanoriai pažymėjo dar 2020 m. rugsėjo mėn., remdamiesi žvalgybos duomenimis, Rusija aktyviai išnaudoja paliaubas, sustiprinti savo pajėgų kovinį efektyvumą Donbase: šiuo metu aktyviai vykdomi inžineriniai darbai, minuojamos naujos vietovės  ir papildomos amunicijos atsargos, slapta gabenant krovinius per nekontroliuojamas valstybės sienos atkarpas.


Pasak Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinio žvalgybos direktorato, Rusijos okupacinių pajėgų priešakinėse pozicijose buvo pastebėtas padidintas diversinių-žvalgybinių grupių bei snaiperių porų skaičius, kurių tikslas – diversijos pilkojoje zonoje, apšaudymai, kad būtų išprovokuota Ukrainos Jungtinių pajėgų dalinių atsakomoji ugnis.


Prisiminsime, kad 2020 m. lapkričio 29 d. Jungtinių pajėgų operacijos teritorijoje buvo numuštas Rusijos trumpojo nuotolio bepilotis, kuris naudojamas žvalgybai ir ugnies koregavimui.


Lapkričio 8 d., 12 km nuo karo veiksmų linijos apytikslėmis koordinatėmis 48 ° 31’40,2 ″ N 39 ° 24’01,6 ″ E, buvo aptikta naujausia Rusijos sistema „Navodčik-2“, skirta žvalgybai ir specialioms užduotims atlikti, visų pirma artilerijos divizionų ugnies koregavimui.


Rusijos okupantai panaudojo sunkiąją artileriją ir minosvaidžius

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page