top of page

8-asis atskiras Rusijos Juodosios jūros laivyno artilerijos pulkas Kryme

Rusijos 2B26 „Grad“ daugkartinio paleidimo 122 mm kalibro raketinės sistemos, veikiančios „KamAZ-5350“ važiuoklės pagrindu, užfiksuotos nuotraukoje didelio masto karinių pratybų metu, kurias Rusijos ginkluotosios pajėgos surengė okupuotame Kryme 2021 m. balandžio viduryje.


Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai nustatė, kad šie 2B26 „Grad‘ai“ priklausė 8-ajam atskiram artilerijos pulkui (karinis dalinys 87714, nuolatinis dislokacijos punktas Perevalnos kaimas, Simferopolio sritis, okupuotas Krymas), apie kurio formavimąsi „InformNapalm“ pranešė dar 2014 metų rugsėjį.


Pažymėtina, kad šiame artilerijos pulke yra daug kariškių, kurie prieš okupuojant Krymą tarnavo Ukrainos laivyno 406-ojoje atskirojoje artilerijos brigadoje ir prisiekė ištikimybės Ukrainos žmonėms priesaiką. Formacijos vadas pulkininkas Dmitrijus Kozačenko vadovavo išdavikų grupei ir perėjo į Rusijos Federacijos pusę. Vėliau jis buvo paskirtas 8-ojo atskiro artilerijos pulko, kurį iš naujo įkūrė Rusijos okupantai Kryme, vadu.


2020 metų spalį žiniasklaidoje pasirodė informacija apie neeilinį įvykį, įvykusį šiame pulke. Vienas iš kariškių, vyresnysis pagal karinį laipsnį, sargyboje šovė į galvą iš Makarovo pistoleto ir užmušė 22 metų kontraktininką. Apie šį įvykį savo VK puslapyje pranešė ir mirusiojo motina. 2021 m. balandžio 24 d. Krymo regioninėje spaudoje pasirodė išsami įvykio analizė.


Rusijos MLRS 2B26 „Grad“ reaktyvinės salvinės sistemos Donbase


Primename, kad Rusijos raketų sistemos 2B26 „Grad“ 2020 m. gruodžio mėn. pirmą kartą papuolė į ESBO SMM pranešimą Donbase ir jame buvo konkrečiai įvardintos. Savo ruožtu „InformNapalm“ OSINT tyrėjai dar 2016 m. pateikė įrodymų, patvirtinančių, kad šias sistemas aktyviai naudojo hibridiniai Rusijos karo dariniai karinių veiksmų prieš Ukrainą metu.

 

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page