top of page

„Aligatorių skrydis”: kaip RF ginkluotosios pajėgos vykdo informacines operacijas prieš Ukrainą
Įvairių karinių manevrų ir pratybų prie Ukrainos sienos fone, Rusija ir toliau vykdo praktines informacines operacijas. Rusijos Federacijos informacinių operacijų tikslas – psichologinis spaudimas Ukrainai.


Balandžio 2 d., populiarus Rusijos šaltinis Telegram kanalas „Vojeny Obozrevatel“, kuris yra susijęs su Rusijos jėgos struktūromis, paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma Rusijos smogiamųjų sraigtasparnių Ka-52 „Aligator” ir Mi-28 „Nočnoj ochotnik“ grupė, tuo pat metu pabrėžiant, kad skrydis, neva, įvyko pasienyje su Ukraina.


Kai kurie regioniniai šaltiniai pranešė, kad Rusijos sraigtasparniai tik priartėjo prie sienos su Ukraina Rusijos Federacijos Rostovo srityje, tačiau jos nekirto.


Prisiminkime, kad kovo 16 d., netoli sienos su Rusijos Federacija Ukrainos Sumų srityje, Ukrainos pasieniečiai užfiksavo provokuojantį vieno Rusijos sraigtasparnio skrydį. Jis įskrido maždaug 50 metrų į Ukrainos teritoriją, tačiau greit apsisuko ir spruko atgal.


Ukrainos valstybės sienos tarnybos spaudos atstovas Andrijus Demčenko pakomentavo pranešimą apie Rusijos sraigtasparnių skrydžio pasienyje vaizdo įrašą, pabrėždamas, kad jokia didelė Rusijos aviacijos grupė nebuvo užfiksuota pasienio zonoje.


Tarptautinė savanorių bendruomenė „InformNapalm“ stebėjo atviruosius šaltinius ir išsiaiškino, kad 2021 m. kovo viduryje Rusijos Federacijos Pietų karinės apygardos armijos aviacijos sraigtasparniai Ka-52 dalyvavo taktinėse pratybose Volgogrado srityje. O balandžio 2 d., Rusijos Federacijos Gynybos ministerija pranešė, kad apie 50 įvairių tipų sraigtasparnių (Ka-52 „Aligator“, Mi-28N „Nočnoj ochotnik“, Mi-35M ir Mi-8 AMTŠ „Terminator“) dalyvavo profesionalių įgūdžių varžybų „Aviadarts“ kvalifikaciniame etape Rusijos Federacijos Pietinės karinės apygardos Krasnodaro srities poligone, vykdydami raketinius šaudymus.


Primename, kad 2017 m. per karines pratybas „Zapad-2017“, Rusijos sraigtasparnis „Ka-52“ per klaidą paleido tris raketas ir apgadino Rusijos komplekso „RB-341V Leer-3“ valdymo transporto priemonę.

Įdomu tai, kad dar 2014 m. OSINT savanoriai, „InformNapalm“ tyrėjai, paskelbė Rusijos invazijos pajėgų, sutelktų pasienyje su Ukraina, identifikavimo nuotrauką. Tada buvo užfiksuoti naujausi koviniai sraigtasparniai „Ka-52“ su borto numeriais 55 ir 53.


Tuo pat metu provokuojančius vaizdo įrašus publikuojantys Telegram kanalai, susiję su Rusijos Federacijos jėgos struktūromis, nepamiršta savo skaitytojams priminti, kad Amerikos strateginiai žvalgybiniai bepiločiai ir toliau aktyviai stebi padėtį tiek Kryme, tiek Donbase.


Kaip tapo žinoma balandžio 2 d., okupuoto Krymo regione, taip pat Ukrainos rytuose, vienu metu vykdomos dvi stebėjimo misijos. JAV strateginis žvalgybos bepilotis RQ-4 „Global Hawk“ (šaukinys FORTE10) atliko žvalgybinį skrydį aplink Krymą ir pasuko Rytų Ukrainos link.

 
InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page