top of page

Ar reikia laukti smurtinių Baltarusijos KGB veiksmų užsienyje?

"Ar reikia laukti smurtinių Baltarusijos KGB veiksmų užsienyje? Tokia prielaida ore tvyrojo jau seniai." teigia geopolitikos ir karybos apžvalgininkas Egidijus Papečkys.

Lukašenkos susitikimas su Baltarusijos KGB / Šaltinis: oficialus Baltarusijos prezidentūros puslapis president.gov.bySpalio 18 d. A. Lukašenka susitiko su Baltarusijos KGB vadovais ir karininkais ir paskelbė apie naujus paskyrimus į pareigas. Apie konkrečius paskyrimus nepaviešinta, tačiau dalis jų buvo elementari horizontali rotacija. Tokie figūrų "perstumdymai" būdingi režimams, jais siekiama geriau kontroliuoti sistemą ir neleisti joje susidaryti stipresnėms savarankiškoms grupėms, o tuo pačiu mėginama pakelti motyvaciją aktyviau dirbti. Tai tipinė situacija, būdinga visiems režimams, kaip ir reikalavimas sustiprinti užsienio žvalgybą.


Aleksandras Lukašenka pareikalavo KGB pagerinti užsienio žvalgybos efektyvumą. „Rimtas rezervas komiteto darbe yra užsienio žvalgybos efektyvumo didinimas. Jis turi būti transformuotas į padalinį, galintį spręsti strategines užduotis, sustiprinti puolamąjį pobūdį, auginti agentūrinės žvalgybos potencialą ir kitus metodus bei formas, apie kurias žinote“, - sakė, uzurpavęs valdžią, Baltarusijos diktatorius.

Kur kas įdomiau, tai, kad A. Lukašenka paskelbė apie užsienio žvalgybos transformaciją į naują padalinį, ir apie reikalavimą sustiprinti puolamąjį šio padalinio pobūdį. Sugretinus šiuos žodžius su anksčiau paminėtu didžiausiu priešu - opozicijos centrais užsienyje, kyla pagrįstas įtarimas, kad gali būti pereita prie jėgos panaudojimo prieš šiuose centruose susitelkusią opoziciją.


Lukašenka taip pat pažymėjo, kad gyvybiškai svarbu neatsilikti nuo oponentų ir išplėsti šiuolaikinių technologijų naudojimą operatyvinėje veikloje, didinti KGB techninio padalinio efektyvumą, elektroninę žvalgybą ir plėtoti mokslinį potencialą.

Generolas Ivanas Tertelis, Baltarusijos KGB vadas / Šaltinis president.gov.by


Kadangi "novičoko" Baltarusijoje nėra, o Kremlius nepasidalins, tad gali būti panaudotos ir banalesnės priemonės: kažkas apdaužytas lazdomis, kažkas pavaišintas arbata su buitine chemija, o gal ir šis tas blogiau.


Ir į Solsberį jie nekeliaus - opozicija ne Londone ar Paryžiuje, o Varšuvoje ir Vilniuje. Būtent šie du miestai ir buvo paminėti.


"Politinių emigrantų centrai Varšuvoje ir Vilniuje, sukurti kontroliuojant specialiosioms tarnyboms, nukreipti radikalus į bauginimo veiksmus prieš visuomenės ir valstybės veikėjus, žiniasklaidos, teisėsaugos institucijų atstovus. Jie pasiekė ir teismų sistemą", - pareiškė Lukašenka.

Tikimybė, nors ir nedidelė, kad bus surengti išpuoliai prieš opozicijos atstovus Lenkijoje ir Vilniuje, egzistavo visada, o dabar ji dar šiek tiek padidėjo. Ir padidėjo ne šiandien, sprendimas buvo priimtas anksčiau, nei tai buvo pasakyta.

 

Straipsnis parengtas remiantis geopolitikos ir karybos apžvalgininko Egidijaus Papečkio mintimis išdėstytomis autoriaus Facebook paskyroje.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page