top of page

Baltarusijoje, pasak „FlightRadar“, nusileido specialus Rusijos oro pajėgų lėktuvas


Baltarusijoje, pasak „FlightRadar“, nusileido specialus Rusijos oro pajėgų lėktuvas

Baltarusijoje, pasak „FlightRadar“, trečiadienį nusileido Rusijos oro pajėgų specialaus reiso lėktuvas „Tu-134AK“ su borto numeriu RA-65690.  Trečiadienį, rugpjūčio 12 d., 9:44, jis pakilo iš karinio aerodromo „Čkalovski“ Rusijos Federacijos Maskvos srityje. Po to jo signalas buvo užfiksuotas Baltarusijos Minsko srities Zamoko gyvenvietėje.


Baltarusijoje, pasak „FlightRadar“, nusileido specialus Rusijos oro pajėgų lėktuvas

Kol kas nežinoma, kas šiuo specialiu lėktuvu buvo pergabenta į Baltarusiją ar jis atsiųstas kitu tikslu – paimti ką nors į lėktuvą ar pristatyti krovinį.

„Tu-134AK“ yra orlaivis su padidinto komforto salonu 24-iems keleiviams ir su prabangiu salonu 13-ai keleivių. Šio tipo orlaiviai, kaip taisyklė, turi specialias ryšių priemones ir yra skirti daugiausia vyriausybiniams pervežimams. VIP laineris taip pat išsiskiria tuo, kad jame yra antros durys su įmontuotu trapu keleiviams.

Yra žinoma, kad RA-65690 yra VIP klasės Rusijos oro pajėgų lėktuvas. Jį naudoja Rusijos kariškiai, ne žemesnio rango nei Rusijos Federacijos gynybos viceministras su aptarnaujančiu personalu.

Internete dominuojančios versijos:

  • Lėktuvas atgabeno Rusijos snaiperius ar ginklus, kurie bus naudojami prieš protestuotojus Baltarusijoje;


  • Lėktuvas turi pasiimti PKB „Vagner“ kovotojus, kurie anksčiau atvyko į Baltarusiją grupėmis; vieną iš šių grupių prieš kelias dienas sulaikė Baltarusijos KGB;


  • Reiso paskirtis yra atlikti veiksmus, nurodytus abiejose versijose.


Be orlaivio su borto numeriu RA-65690,  į Minską treečiadienį 11:15 atskrido kitas Rusijos lėktuvas su numeriu RA-65992. Po 3 valandų antrasis lėktuvas išskrido atgal Rusijos Federacijos link.


 

*Jei žinote, kokiu tikslu Rusijos specialusis orlaivis lankėsi Baltarusijoje, rašykite mums komentaruose arba žinute „InformNapalm“ ar “ResPublica” Facebook puslapyje.


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page