top of page

Baltarusijoje pasirodė Rusijos kazokai iš „Krymo pulko“, dalyvavusio agresijoje prieš UkrainąTarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ Baltarusijos redakcijos savanoriai (kurios vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Denisas Ivašinas 2021 m. kovo 12 dieną buvo suimtas Baltarusijos KGB ir vis dar yra už grotų, kaip Lukašenkos sistemos politinis kalinys) nesusilpnina, o, priešingai, sustiprina savo veiklą ir toliau vykdo savo OSINT (atvirų šaltinių) tyrimus, kuriuos skelbiame baltarusių kalba ir taip pat išverčiame į kitas mūsų svetainės kalbas. Rugpjūčio 12 dieną Baltarusijos „InformNapalm“ redakcija paskelbė naują OSINT tyrimą apie Rusijos hibridinių kazokų darinių pasirodymą religinėse procesijose Baltarusijos Respublikoje. Šie dariniai anksčiau padėjo Rusijos ginkluotosioms pajėgoms užgrobti ir okupuoti Ukrainos Krymą, o vėliau taip pat aktyviai dalyvavo karo veiksmuose Donbase.


Neseniai Baltarusijoje vienu metu vyko dvi religinės procesijos: pirmoji, liepos 5–28 dienomis, buvo vadinama „4-ąja Baltarusijos kryžiaus procesija“, o antroji – liepos 2–rugpjūčio 2 dienomis „Procesija su kunigaikščio Aleksandro Nevskio relikvijomis“. Abu juos organizavo Rusijos stačiatikių bažnyčios Baltarusijos ekzarchatas (1 nuoroda, žiniatinklio archyvas; 2 nuoroda, interneto archyvas). Abiejų religinių procesijų metu buvo pastebėti žmonės su emblemomis ant drabužių. Šioje emblemoje pavaizduotas kryžius, kaukolė su kaulais ir užrašas „Laukiu mirusiųjų prisikėlimo ir būsimo gyvenimo. Amen “. Nuorodoje jie vadinami „kazokais iš Rusijos“ (žiniatinklio archyvas).

Antrosios religinės procesijos metu buvo pastebėtas žmogus su tokiais pat drabužiais. Jį pavyko identifikuoti. Tai Nikolajus Petrovas („VKontakte“ paskyra, žiniatinklio archyvas; „OK.ru“ paskyra, žiniatinklio archyvas). Jis niekur nenurodo savo gyvenamosios vietos (o „VKontakte“ paskyra yra apskritai uždaryta viešai prieigai), tačiau, remiantis informacija iš jo žmonos Olgos Petrovos paskyros (paskyra OK.ru, žiniatinklio archyvas), jis gyvena Rusijoje, Syzranės mieste.


Vienoje iš nuotraukų Nikolajaus Petrovo paskyroje socialiniame tinkle OK.ru su juo stovi vyras, vardu Andrejus Kočerginas (interneto archyvas). Andrejus Kočerginas yra žinomas kaip karatė treneris, kuris anksčiau, Rusijos stačiatikių bažnyčios prašymu, vedė kovos menų užsiėmimus kazokams ir stačiatikių šventikams.


Tai yra akivaizdūs ryšiai tarp Kočergino ir Rusijos stačiatikių bažnyčios, kuri vadovavo abiem religinėms procesijoms Baltarusijoje.

Andrejus Kočerginas turi paskyras socialiniuose tinkluose „VKontakte“ ir „OK.ru“ („VKontakte“ paskyra, žiniatinklio archyvas; OK.ru paskyra, žiniatinklio archyvas), be to, jis yra įtrauktas į Ukrainos „Miratvorec“ (https://myrotvorets.center/) duomenų bazę kaip Rusijos samdinys (interneto archyvas).

Taip atrodo piešinys ant kazokų iš Rusijos drabužių iš arti (1 pav.):

Šios emblemos išvaizda labai panaši į vadinamojo „Krymo kazokų pulko“ emblemą ir šūkį (2 pav.) (Interneto archyvas). Vienintelis skirtumas yra kryžius ant pirmosios emblemos. Tai galima paaiškinti tuo, kad drabužiai (marškinėliai) su ja buvo pagaminti specialiai dalyvavimui procesijoje.


„Krymo kazokų pulkas“ turi savo puslapį socialiniame tinkle „VKontakte“ (žiniatinklio archyvas).

Beje, minėtas Andrejus Kočerginas vilkėjo marškinėlius be kryžiaus. Įrodymui, rodome ekrano kopiją iš vaizdo įrašo (žiniatinklio archyvas).

Remiantis šaltinio „Krym.Realii“ (žiniatinklio archyvas) pateikta informacija, „Krymo kazokų pulkas“ buvo sukurtas 2014 m. kovo 12 d. iš įvairių Rusijos kazokų grupuočių ir Krymo okupacijos metu dalyvavo „valymo “operacijose.

Be to, yra įrodymų, kad kazokai iš „Krymo pulko“ dalyvavo (ir vis dar dalyvauja) Rusijos ginkluotoje agresijoje Ukrainos kontinentinėje dalyje.

Tai yra, grupuotės atstovai, kurių pagalba Rusija užgrobė Krymą ir kovoja Donbase, dabar pasirodė Baltarusijoje. Per Krymo užgrobimą „Krymo pulko“ kazokai veikė išvien su Rusijos kariuomene. Dabar Baltarusijos teritorijoje, prisidengiant pasirengimu ir tiesioginiu dalyvavimu karinėse pratybose „Vakarai-2021“, taip pat dislokuoti Rusijos kariai. Tačiau tikrasis jų atvykimo tikslas nėra žinomas ir gali būti susijęs su Rusijos ketinimais aneksuoti Baltarusiją. Taip pat nėra žinomas tikrasis „Krymo kazokų pulko“ atvykimo į Baltarusiją tikslas.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page