top of page

Baltarusijos KGB areštavo žurnalistą, „InformNapalm“ savanorį Denisą Ivašiną

Kovo 12-osios vakarą Baltarusijos KGB pareigūnai Gardine areštavo ir į nežinomą vietą išvežė baltarusių žurnalistą ir tarptautinės bendruomenės „InformNapalm“ savanorį Denisą Ivašiną.Primename, kad Denisas Ivašinas yra Baltarusijos pilietis, turintis užsienio ukrainiečio statusą. 2014 m. jis buvo aktyvus Kijevo Maidano orumo revoliucijos dalyvis, o po to prisijungė prie tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ kaip OSINT tyrėjas ir vertėjas. Jis tapo InformNapalm versijos baltarusių kalba vyriausiuoju redaktoriumi. Jis aktyviai rengė savo tyrimus ir išvertė į baltarusių kalbą „InformNapalm“ tyrimą apie Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą


Deniso Ivašino gyvybei ir sveikatai pavojų gali kelti Baltarusijos KGB ar Rusijos Federacijos FSB. Todėl kviečiame žurnalistus, diplomatus, žmogaus teisių aktyvistus ir visus geros valios žmones padėti kuo labiau viešinti šią situaciją ir padėti išlaisvinti Denisą Ivašiną iš Lukašenkos režimo nelaisvės.


2021 m. kovo 13 d. 10:00 val. atnaujinimas


Pasak jo šeimos, Denisas laikosi tvirtai, oficiali jo sulaikymo KGB priežastis – kaltinimai pagal 365 straipsnį (kišimasis į vidaus reikalų įstaigų darbuotojų veiklą). Pagal šį straipsnį bausmė gali būti bauda arba laisvės atėmimas iki 3 metų. Kovo 15 d., 17.40 val. pasibaigia jo sulaikymo terminas ir bus priimtas tolesnis sprendimas: arba jis bus laikomas areštinėje, arba paleistas su pasižadėjimu neišvykti. Vakar kratos vyko tiek Deniso namuose, tiek pas jo motiną. KGBistai ieškojo visko, kas susiję su Ukraina.Taip pat tapo žinoma, kad Denisas Ivašinas dabar yra Gardino kalėjimo Nr. 1 tardymo izoliatoriuje, adresu Kirovo g. 1. Kalėjimo budinčiojo telefono numeris yra +375 (152) 62-33-11.

 

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page