top of page

„Bombarduos Voronežą“: Rusija planuoja perdislokuoti bombonešius Su-34


„Bombarduos Voronežą“: Rusija planuoja perdislokuoti bombonešius Su-34

Atrodo, laikas prisiminti gerai žinomą interneto memą „Bombarduoti Voronežą“, kuriame ryškiai apibūdinamas šiuolaikinės Rusijos vidaus ir užsienio politikos santykis.


Rusijos leidinys „Izvestija“, remdamasis RF gynybos ministerijos šaltiniais, pranešė, kad spalį planuojama į Voronežo miestą perkelti 47-ąjį oro pulką, ginkluotą bombonešiais Su-34. Šiuos bombonešius jie planuoja dislokuoti aerodrome, neįprastu Rusijoje pavadinimu „Baltimor“, esančiame už 5 ​​kilometrų nuo Voronežo centro.


Primename, kad 2016 m. „InformNapalm“ tarptautinė savanorių bendruomenė, atlikdama kruopščią analizę ir atvirųjų šaltinių žvalgybą, nustatė 116 Rusijos Federacijos aviacijos ir kosmoso pajėgų karininkų ir įgulos narių, dalyvavusių Sirijos bombardavimuose, kurių metu žuvo tūkstančiai civilių, moterų ir vaikų.


Tarp jų buvo nustatyti 8 karininkai iš bombonešių Su-34 įgulų, priklausančių 47-ajam oro pulkui.

Šie duomenys rodomi infografikoje ir išversti į 13 pasaulio kalbų.


„Bombarduos Voronežą“: Rusija planuoja perdislokuoti bombonešius Su-34

Įdomu tai, kad šių duomenų paskelbimas 2016 m. Rusijos žiniasklaidoje sukėlė isteriją, kuri tai pavadino „įslaptintos informacijos nutekėjimu“.Gali būti, kad šie karininkai ir toliau tarnauja Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgose ir gali būti įtraukti į Ukrainos teritorijos bombardavimą, jei Rusijos agresija Donbase pereitų į visapusiškos Rusijos invazijos fazę. Šių įgulų nariai įgijo kovinės patirties Sirijoje ir jau įrodė pasirengimą vykdyti kriminalinius Kremliaus įsakymus.„Bombarduos Voronežą“: Rusija planuoja perdislokuoti bombonešius Su-34

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page