top of page

Likviduotas Rusijos šnipų tinklas Brazilijoje


Sergejus Čerkasovas. Nuotrauka: folha.uol.com.br


Šalys visame pasaulyje vienijasi į kovą prieš Kremliaus šnipinėjimo tinklus. Naujausi įvykiai Brazilijoje yra puikus to pavyzdys: su JAV pagalba atskleistas ir išardytas didelis Rusijos šnipinėjimo tinklas. Tai didžiausio tokio tipo operacija nuo 2010 m., kai buvo išaiškinti net dešimt Rusijos šnipų JAV.


Sergejus Čerkasovas, Michailas Mikušinas ir dar vienas įtariamas šnipas, kurį Graikijos valdžios institucijos įvardijo kaip Čmirevą, naudojosi suklastotomis Brazilijos tapatybėmis, kad galėtų keliauti po pasaulį ir vykdyti Rusijos žvalgybos agentūrų užduotis. Victor Muller Ferreira, Jose Assis Jammaria ir Gerhard Daniel Campos Wittich tapatybės buvo įgytos suklastojus dokumentus.


Iki šiol gauti suklastotus gimimo liudijimus ir pasus Brazilijoje rusų šnipams buvo gana lengva. Šių dokumentų išdavimo sistema nebuvo labai griežta, todėl šalis tapo patrauklia vieta veikti Rusijos žvalgybos tarnyboms.


Ankščiau rusai pirmenybę teikė Kanadai, kurioje taip pat gana lengvai buvo galima gauti suklastotus pasus. Pasų sistemoje nebuvo griežtos kontrolės ir ji buvo decentralizuota. Kanada ilgainiui sustiprino savo apsaugą, todėl rusai atsigręžė į Braziliją.


Dabar ir Brazilija, glaudžiai bendradarbiaudama su JAV žvalgybos tarnybomis, sustiprino savo kontržvalgybinę veiklą ir Rusijos šnipams šį Pietų Amerikos šalis tapo pavojinga.


Vis daugiau pasaulio šalių tampa budresnės ir vienijasi, kad sustabdytų Kremliaus šnipinėjimo veiklą savo šalyse. Šnipų tinklo likvidavimas Brazilijoje primena, kad kova už saugumą tęsiasi. Vien pernai iš ambasadų Europoje buvo išsiųsta daugiau kaip 600 įtariamų Rusijos šnipų! Visa tai rodo, kad šalys vienijasi, kad išsaugotų taiką ir apsaugotų savo piliečius nuo Putino rėžimo grėsmių.

 

Straipsnį publikavimui parengė Res Publica – Pilietinio Atsparumo Centro savanoriai.


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page