top of page

Buinakske sprogo RF ginkluotųjų pajėgų tankas, dalyvavęs agresijoje prieš Ukrainą
Balandžio 8-osios naktį Buinaksko mieste, Dagestano Respublikoje, kuris yra Rusijos Federacijos Šiaurės Kaukazo federalinės apygardos dalis, įvyko neeilinis įvykis. RF ginkluotųjų pajėgų 136-osios motorizuotų šaulių brigados (karinis dalinys 63354) teritorijoje užsidegė ir sprogo tankas.


Apie tai savo „Twitter“ kanale pranešė tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ įkūrėjas Romanas Burko, remdamasis incidento vaizdo įrašu.

На території 136-ї ОМСБр ЗС РФ (в/ч 63354) в Буйнакську в ніч на 8 квітня 2021 загорівся й вибухнув танк. Нагадаємо, що військовослужбовці, зокрема, танкісти вказаної бригади ЗС РФ брали активну участь в агресії проти України на #Донбас`і й в #Крим`у:https://t.co/jJDxZewCHi pic.twitter.com/kKSyeM3tli — Roman Burko (@newsburko) April 8, 2021

Savanoris, remdamasis „InformNapalm” OSINT tyrimų duomenų baze, taip pat pažymėjo, kad RF ginkluotųjų pajėgų 136-osios motorizuotų šaulių brigados (karinis dalinys 63354) kariai, įskaitant tankistus, aktyviai dalyvavo Rusijos agresijoje prieš Ukrainą.


Viena ryškiausių Rusijos karinės invazijos į Donbasą iliustracijų buvo nuotraukos, kurias „InformNapalm“ OSINT tyrėjai rado Rusijos kario Vitalijaus Marakasovo profilyje 2014 m. spalio mėn. Nuotraukoje matyti Rusijos ginkluotųjų pajėgų 136-osios motorizuotų šaulių brigados rusiškų tankų T-90A kolona, ​​kuri judėjo gruntiniu keliu Fabričnoje gyvenvietės rajone netoli Luhansko oro uosto. Ši nuotrauka taip pat buvo panaudota knygos „Donbasas ugnyje“ viršelyje, kurią parengė saugumo tyrimų centras „Prometėjas“, padedamas „InformNapalm“ bendruomenės. Ši knyga buvo išplatinta 5 kalbomis 82 šalyse.


Ar tai buvo atsitiktinumas, ar sabotažas?


Įdomu tai, kad incidentas su Rusijos tanko sprogimu įvyko būtent tą naktį Dagestane, išvakarėse, balandžio 7 d., saugumo tyrimo centro „Prometėjas“ ekspertai paskelbė įdomų faktą, parodantys segregacijos proceso pradžią Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose. Ekspertai atkreipė dėmesį, kad Rusijos Federacijos karinė-politinė vadovybė nusprendė žymiai sumažinti čečėnų, kurie tarnaus kariuomenėje, procentą. Komentuodamas šią medžiagą savo „Facebook“ puslapyje, Romanas Burko taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijai skaudamų taškų tyrimas, kuriuos reikia identifikuoti ir užkurti aitria liepsna, tai yra perspektyvi kryptis kovojant su Rusijos agresija.


Rusijos tankai T-90A ir T-72B3 kovoje Donbase


Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ OSINT duomenų bazėje yra įrodymų apie unikalių Rusijos karinės technikos pavyzdžių naudojimą karo veiksmuose Donbase, kurie nebuvo naudojami Ukrainos kariuomenėje, todėl jie negali būti laikomi trofėjiniais. Tarp šių pavyzdžių yra rusiškų modifikacijų tankai T-90A ir T-72B3.


 


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page