top of page

ES ambasadoriai pritarė asmeninių sankcijų Rusijai tęsimui dėl Krymo okupacijos


ES ambasadoriai pritarė asmeninių sankcijų Rusijai tęsimui dėl Krymo okupacijos

2020 m. rugsėjo 9 d. ES šalių nuolatinių atstovų komitetas be diskusijų susitarė dėl 6 mėnesių individualių sankcijų pratęsimo asmenims ir organizacijoms, kurie kenkia Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei. Tai pranešė Laisvės radijo korespondentas Briuselyje Rikardas Jozviakas.


Žurnalistas pažymėjo, kad 15 žmonių ir organizacijų, susijusių su Kerčės tilto statyba, netrukus bus papildomai įtraukta į sankcijų sąrašą.


„ES pasiuntiniai davė žalią šviesą tęsti sankcijas 6 mėnesiams 175 asmenims ir 44 organizacijoms, kurios, kaip manoma, pakenkė Ukrainos teritoriniam vientisumui. Netrukus apie 15 žmonių ir kelios organizacijos bus įtrauktos į šį sąrašą dėl Kerčės tilto statybos “, – Twitter‘io žinutėje parašė jis.


EU ambs have given the green light to the 6 months roll-over sanctions on 175 ppl & 44 entities deemed to have undermined the territorial integrity of #Ukraine. soon around 15 ppl & a handful of entities will be added to this list for the construction of the #Kerchbridge #Russia — Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) September 9, 2020

Tarptautinė savanorių bendruomenė „InformNapalm“ taip pat toliau identifikuoja ir skelbia informaciją apie Rusijos karo nusikaltėlius, kurie aktyviai dalyvavo specialioje Krymo užgrobimo operacijoje. Dabar surinkti įrodymai apie kariškius iš daugiau nei 32 RF ginkluotųjų pajėgų karinių vienetų. Tuo pačiu metu buvo nustatyta, kad kariai iš 22 šio sąrašo dalinių, be Krymo užgrobimo, taip pat dalyvavo kariniuose veiksmuose prieš Ukrainą Donbase. Iš viso, remiantis „InformNapalm“ atliktais OSINT tyrimais, buvo nustatyta daugiau nei 2600 Rusijos karių iš 99 RF ginkluotųjų pajėgų ir Rusijos saugumo pajėgų dalinių, tiesiogiai kovojusių prieš Ukrainą. Tai rodo, kad hibridinė Rusijos karinė agresija Ukrainos rytuose yra karo, kurį Rusijos Federacija pradėjo įgyvendindama Krymo avantiūrą, tęsinys. Visą šią medžiagą „InformNapalm“ savanoriai išvertė į dešimtis kalbų, išplatino tarp diplomatų ir tarptautinių partnerių, įtraukė į teismų bylas ir yra Rusijos Federacijos atžvilgiu pateiktų įrodymų dalis.


Oficialios Ukrainos delegacijos pakartotinai pristatė „InformNapalm“ tyrimų rezultatus Europos Tarybos, NATO ir ESBO parlamentinės asamblėjos posėdžiuose ir buvo įtraukti į Ukrainos ieškinį Rusijai Europos žmogaus teisių teisme.Primename, kad rugsėjo pradžioje Rusijos okupuoto Ukrainos Krymo tema taip pat buvo aktualizuojama parodomųjų NATO šalių žvalgybos veiksmų kontekste, kurie greičiausiai taps atgrasymo priemone agresyviems Kremliaus ketinimams Rusijos karinių pratybų „Kaukazas 2020“ išvakarėse, numatytose rugsėjo antroje pusėje.


Be to, rugsėjo mėnesį Ukrainos pietuose taip pat vyks strateginės vadovavimo ir štabo pratybos „Jungtinės pastangos 2020“, kuriose dalyvaus NATO šalių atstovai.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page