top of page

ESBO Donbase užfiksavo 15 naujausių Rusijos šarvuočių UAZ “Esaul“

Balandžio 14 d. ESBO SMM pirmą kartą pastebėjo 15 naujų Rusijos gamybos šarvuočių UAZ “Esaul“ šalia okupuoto Oleksandrivsko kaimo Donecko srityje, 21 km nuo fronto linijos. Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriams balandžio pabaigoje pavyko gauti vizualų šios informacijos patvirtinimą iš bepiločio žvalgybinio orlaivio.

Balandžio 29 d. Ukrainos nuolatinis atstovas tarptautinėse organizacijose Vienoje Jevhenas Tsymbaliukas per ESBO nuolatinės tarybos posėdį taip pat pabrėžė, kad Rusija ir toliau tiekia šiuolaikinius ginklus kovinėms operacijoms Donbase, kurie gaminami tik Rusios Federacijoje.


Aprašymas


UAZ-23632-148 „Esaul“ naudojamas Rusijos kariuomenės nuo 2018 m. Tai – šarvuota UAZ „Patriot“ modifikacija, turinti priešminines ir priešgranatines apsaugas, taip pat – šarvuotą variklio skyrių ir apsaugotus kuro bakus. Ant šarvuoto automobilio stogo gali būti sumontuotas kulkosvaidis („Kord“ arba „Pečeneg“) arba granatsvaidis (AGS-17 arba AGS-30).


Ši modifikacija buvo sukurta atsižvelgiant į Rusijos kariuomenės kovinę patirtį Sirijoje. Technika buvo naudojama greitam ir nepastebimam specialiųjų pajėgų padalinių judėjimui, kovinei žvalgybai, šturmavimui ir pan. Jos pasirodymas Rusijos okupacinių pajėgų rankose Donbase gali reikšti Rusijos Federacijos ketinimus sustiprinti karinių veiksmų eskalavimą Rytų Ukrainoje ir padidinti jų dinamiką.


Remiantis Rusijos šaltiniais, UAZ-23632-148 „Esaul“ yra gana brangi speciali transporto priemonė, jos kaina siekia 3 milijonus rublių (per 40 tūkst. dolerių). Dėl to nesunku apskaičiuoti, jog vien šios 15 šarvuočių partijos tiekimas Rusijos biudžetui kainavo 45 milijonus rublių (per 600 tūkst. dolerių).


Rusija tiekia vis daugiau naujos karinės įrangos Donbasui


Primename, jog 2020 m. gruodžio mėn. modifikuotos rusiškos reaktyvinės salvinės ugnies sistemos 2B26 Grad, ant „KamAZ-5350“ važiuoklės, naudojamos išskirtinai tik Rusijos Federacijos karinių pajėgų, pirmą kartą buvo įtrauktos į ESBO SMM ataskaitą Donbase, o 2021 m. Vasarį Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai gavo išskirtinį vizualinį patvirtinimą apie pirmąjį oficialų Rusijos radarų stoties 51U6 „Kasta-2E1“ buvimą šalia Bugaivkos kaimo, Luhansko srityje.


Taigi „InformNapalm“ duomenų bazėje, susijusioje su Rusijos ginklų fiksavimu Donbase, jau yra daugiau nei 50 įrangos pavyzdžių, kurie negalėjo būti paprastais karo trofėjais, o jų buvimas yra tiesioginis perdavimo iš Rusijos Federacijos įrodymas.


Kartu su šiuolaikinių ginklų ir įrangos bandymais Donbase Rusijos karinė vadovybė okupuotoms Ukrainos teritorijoms taip pat tiekia senojo sovietinio modelio ginklus, pavyzdžiui:

  1. pagrindinis kovinis tankas Т-64;

  2. tankas Т-72B (ankstesnės modifikacijos);

  3. reaktyvinė salvinės ugnies sistema “Grad” BM-21;

  4. savaeigė artilerijos sistema 2C1 “Gvozdika“;

  5. zenitinė raketinė sistema „Strela-10”;

  6. pėstininkų kovos mašinos BMP-1 ir BMP-2;

  7. lengvai šarvuotas daugiafunkcinis transporteris (BT-LB);

  8. 122 mm velkama haubica D-30;

  9. 152 mm haubica Msta-B;

  10. prieštankinis pabūklas MT-12 „Rapyra”.

Šie ir kiti ginklų pavyzdžiai taip pat ne kartą buvo užfiksuoti „InformNapalm“ OSINT tyrimuose, tačiau jie nėra pateikti mūsų duomenų bazėje, nes jų buvimas okupuotoje Donecko ir Luhansko apskryčių teritorijoje yra oficialiai pagrįstas bendros sovietinės praeities palikimu ir reikalauja papildomų įrodymų. Todėl daugiausia dėmesio skiriame tiems ginklų ir įrangos modeliams, kurių pasirodymas Donbase jau yra nepaneigiamas Rusijos karinės agresijos įrodymas.

 

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page