top of page

Iki metų pabaigos Rusijos Federacija planuoja prie vakarinių sienų sukurti 20 karinių formuočių


Iki metų pabaigos Rusijos Federacija planuoja prie vakarinių sienų sukurti 20 karinių formuočių

Iki metų pabaigos Rusijos Federacija planuoja šalia savo vakarinių sienų sukurti dar apie 20 naujų darinių ir dalinių. 2021 m. gegužės 31 d. Rusijos gynybos ministerijos vadovas armijos generolas Sergejus Šoigu apie tai pranešė žurnalistams.


Iš viso 2021 m. Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos daliniai  bus parūpinti 2000 vienetų ginkluotės ir įrangos.


Didesniu mastu Rusijos pajėgų koncentracijos padidėjimas šalia vakarinių sienų yra nukreiptas prieš Ukrainą, tačiau kelia grėsmę ir NATO šalims.


„Baltijos laivyno laivų kovinio rengimo užduočių intensyvumas padidėjo 30 proc. Buvo atlikta daugiau nei 200 įvairių pratybų, naudojant įvairaus tipo ginklus. Vakarų karinės apygardos aviacijos skrydžių laikas padidėjo 4 proc. “, – sakė Šoigu.


Taip pat RF Gynybos ministerijos vadovas pabrėžė, kad pasirengimas rugsėjo mėnesį numatytoms Rusijos ir Baltarusijos pratyboms „Zapad-2021“ jau yra vykdymo etapą. Dalyvaujant įvairių lygių štabams, jau buvo atlikti keli štabų mokymai.


Remiantis OSINT tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ tyrimais, Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos dariniai ir padalinių kariai nuo 2014 m. aktyviai dalyvavo kovinėse misijose Rytų Ukrainoje. Jie dalyvavo Krymo užgrobimo ir okupacijos operacijoje, taip pat karo veiksmuose Donbase. Tik remiantis faktais, surinktais atlikus atvirųjų šaltinių žvalgybą (Rusijos karių ir karininkų socialinės žiniasklaidos puslapiai, nuotraukos ir vaizdo įrašai iš kovos zonos), buvo įmanoma nustatyti daugiau nei 100 profesionalių Rusijos karių duomenis iš Vakarų karinės apygardos, kurie tiesiogiai dalyvavo agresijoje prieš Ukrainą. Pusė šio atpažintų karių ir karininkų sąrašo, būtent 51 kariškis, tarnavo Rusijos Vakarų karinės apygardos 76-osios gvardijos oro desanto šturmo divizijos 104-ame oro desanto pulke (karinis dalinys 32515) ir 234-ame desanto pulke (karinis dalinys 74268).


Iki metų pabaigos Rusijos Federacija planuoja prie vakarinių sienų sukurti 20 karinių formuočių

Duomenys apie kitus 20 Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos karinių dalinių, kurių kariškiai aktyviai dalyvavo agresijoje prieš Ukrainą, kaupiami „InformNapalm“ duomenų bazėje.Pažymėtina, kad nuo 2019 m. vasario mėnesio štabo viršininko – Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos vado pavaduotojo pareigas eina generolas leitenantas Aleksejus Zavizjonas. Pasak Ukrainos žvalgybos (SBU), nuo 2015 m. vasario iki liepos mėn. Generolas Zavizjonas vadovavo hibridinėms Rusijos karinėms formuotėms Donecko srityje.


Iki metų pabaigos Rusijos Federacija planuoja prie vakarinių sienų sukurti 20 karinių formuočiųInformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page