top of page

JAV sankcijų grėsmė privertė Danijos bendrovę pasitraukti iš „Nord Stream 2“ projekto


JAV sankcijų grėsmė privertė Danijos bendrovę pasitraukti iš „Nord Stream 2“ projekto

Prieš sausio 14-15 dienomis paskelbiant eilinį Europos bendrovių sąrašą, kurioms bus taikomos naujos JAV sankcijos už dalyvavimą statant dujotiekį „Nord Stream 2“, dar viena bendrovė atsisakė dalyvauti įgyvendinant šį projektą. Paskutiniame statybos darbų etape Danijos konsultavimo inžinerijos įmonė „Rambøll“ pasitraukė iš projekto, praneša „Politiken“.


Sausio 13 d. „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais, pranešė, kad JAV valstybės departamentas jau informavo Europos įmones apie riziką patekti į naujas sankcijas. Skelbiama, kad į naująjį sąrašą gali būti įtrauktos įmonės, kurios užsiima projekto prižiūra, draudimu ir povandeninio vamzdyno klojimu.


Atsižvelgiant į tai, Šveicarijos draudimo bendrovė „Zurich Insurance Group“ prognozuoja, kad joms bus taikomos Amerikos sankcijos.


JAV sankcijos Rusijos Federacijos įtakos agentams Ukrainoje


2021 m. sausio 11 d. JAV iždo departamentas įvedė papildomas sankcijas 7 asmenims ir 4 subjektams, kurie yra užsienio įtakos tinklo, susijusio su Rusijos Federacija, dalis. Šis tinklas bandė kištis į JAV rinkimus, atstovaudamas Rusijos Federacijos interesus. Įdomu tai, kad į sankcijų sąrašą buvo įtrauktas ir frakcijos „Liaudies tarnas“ deputatas Aleksandras Dubinskis. Daugiau apie tai skaitykite „InformNapalm“ straipsniuose apie Rusijos įtakos agentų veiklą.


JAV sankcijų grėsmė privertė Danijos bendrovę pasitraukti iš „Nord Stream 2“ projekto

Aleksandras Dubinskis ir Andrejus Derkačas / UNIAN nuotrsausio 14-15 dienomis.


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page