top of page

Jungtinės Valstijos oficialiai apkaltino 6 Rusijos žvalgybos pareigūnus


Jungtinės Valstijos oficialiai apkaltino 6 Rusijos žvalgybos pareigūnus

2020 m. spalio 19 d. JAV teisingumo departamentas pateikė oficialius kaltinimus šešiems Rusijos pareigūnams, tarnaujantiems Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio Štabo Pagrindinės Valdybos (anksčiau GRU) Pagrindiniame specialiųjų technologijų centre (karinis vienetas 74455), apkaltinant juos pasaulinių kibernetinių atakų vykdymu prieš JAV, Ukrainą, Prancūziją, Gruziją, Pietų Korėją, Didžiąją Britaniją ir kitas šalis, taip pat už pavojingų virusų programų platinimą pasaulyje, kuris padarė milijardus dolerių nuostolių.Kaltinamajame akte yra Rusijos kariškiai Jurijus Andrijenko, Sergejus Detistovas, Pavelas Frolovas, Artemas Očičenko, Petras Pliskinas, Anatolijus Kovalevas.


“Nė viena šalis nenaudojo savo kibernetinių galių kaip destruktyvaus ir neatsakingo ginklo, išskyrus Rusiją”, – per kaltinamojo akto paskelbimą sakė JAV generalinio prokuroro padėjėjas John‘as Demers‘as.


Jungtinės Valstijos oficialiai apkaltino 6 Rusijos žvalgybos pareigūnus

Primename, kad 2019 m. spalio mėn. vakarų žvalgybos tarnybos atskleidė kitą Rusijos karinį dalinį 29155, kurio specializacija yra kibernetinės operacijos ir sabotažas Europoje. Kartu su tuo daliniu buvo atrasta, kad Rusijos kariškiai iš karinio dalinio 26165 ir karinio dalinio 74455 taip pat dalyvavo įsilaužiant į Demokratų partijos nacionalinio komiteto ir Hillary Clinton būstinės serverius. Tai patvirtina, kad aukščiausia Rusijos karinė-politinė vadovybė tiesiogiai kišosi į rinkimus JAV 2016 metais.


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page