top of page

Kompanija “Danone” dėl reklamos su Rusijos teroristu iššaukė tarptautinį skandalą


Kompanija “Danone” dėl reklamos su Rusijos teroristu iššaukė tarptautinį skandalą

Prancūzijos kompanijos „Danone“ reklama Rusijoje, kurioje dalyvavo skandalingasis Rusijos aktorius Michailas Porečenkovas, dalyvavęs įvykiuose Donbase ir šaudęs į Ukrainos kariuomenę, išprovokavo tarptautinį skandalą ir boikotą socialiniuose tinkluose.


Šiuo metu „Danone“ neva atsisakė tęsti reklamos kampaniją su Porečenkovu. Apie tai „Twitter“ paskelbė Ukrainos ambasadorius Prancūzijoje Olehas Šamšūras.


„Aš turiu jums gerų naujienų. Ką tik sulaukiau skambučio iš „Danone“ (Prancūzija) generalinio sekretoriaus Matiaso Višeros. Bendrovė nutraukia reklamos kampaniją dalyvaujant Porečenkovui. Greita ir tinkama reakcija. Ir štai dabar, kai apetitas daugiau nebėra gadinamas, skanaus! “ – optimistiškai pranešė Šamšuras.


Маю для вас добрі новини. Щойно мені зателефонував Генеральний секретар @Danone Франція Матіас Вішера. Компанія припиняє рекламну кампанію за участі Пореченкова. Швидка і адекватна реакція. А от тепер, коли апетит вже не псують, смачного 🙂 — Shamshur Oleh (@Shamshur_O) June 10, 2020

Šiuo metu, t. y. birželio 10 d. 18 valandą, tarptautinės kompanijos „Danone“ socialinės žiniasklaidos puslapiuose nėra paskelbta jokių oficialių viešų atsiprašymų. Oficialią poziciją, dėl tokios reklaminės kampanijos Rusijoje, išdėstė tik „Danone“ padalinio Ukrainoje atstovybė, teigdama, kad jiems gaila stebėti šią situaciją ir, kad jie niekaip negalėjo paveikti bendrovės atstovybių kitose šalyse, įskaitant Rusiją.


Ukrainos ambasada Prancūzijoje savo oficialiame „Facebook“ puslapyje anksčiau taip pat viešai sureagavo į tokią reklamos kampaniją.


Stambus verslas turi būti atsakingas. Komercinis tikslingumas nėra priežastis pamiršti moralę. „Danone Rusija“ kviečia Kremliaus teroristų grupę aptarnaujantį Porečenkovą, kuris 2014 m. gyrėsi šaudęs į ukrainiečius Donbase ir palaikęs Krymo aneksiją, reklamuoti jogurtą. Ar tai skanu?“ – Ukrainos ambasados ​​Prancūzijoje interneto puslapyje buvo klausiama „Danone“.


Tuo tarpu socialiniuose tinkluose toliau skelbiami „Twitter“ pranešimai ir įrašai prašant „Danone“ apsispręsti ar ji sieja save su Rusijos teroristais ir okupantais, ar visgi dar mato save civilizuotų Europos šalių pusėje.


Hey @Danone @EmmanuelFaber , do you officially support Russian 🇷🇺 terrorism and nazism? This man shot at Ukrainians and propagated terrorism against #Ukraine #Donbas #Crimea 🇺🇦. Remove this actor of Putin’s propaganda from your advertising in #Russia. It’s a shame! #BloodyDanone pic.twitter.com/PqzNhnILjW — Roman Burko (@newsburko) June 10, 2020
 
Hey, @EmmanuelFaber ,what about #UkrainianLivesMatter (just as every life)? Are you serious in @Danone ad hiring an actor who fired at Ukrainians & who boasted ab it? I find it racist, ultranationalist, & indirectly inciting violence. Ironically, the ad comes during #BLMprotest pic.twitter.com/C2U7gEZTF3 — Kestas Vaskelevicius (@VaskeleviciusK) June 10, 2020
 

Nuoroda


2014 m. spalio mėn. Michailas Porečenkovas važinėjo į Donecką ir šaudė iš didelio kalibro kulkosvaidžio į oro uostą, kuriame gynėsi Ukrainos gynėjai. Šie veiksmai buvo užfiksuoti Rusijos propagandistų vaizdo įraše, kurį žiūrėjo daugiau nei 4 milijonai žiūrovų.Po šio įvykio Ukrainos teisėsaugos institucijos inicijavo baudžiamąją bylą Porečenkovui pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 258 straipsnio 3 dalį (teroristinės grupės ar teroristinės organizacijos sukūrimas, vadovavimas ar dalyvavimas tokios grupės ar organizacijos veikloje, taip pat materialinė, organizacinė ar kitokia pagalba kuriant ar veikiant teroristų grupėje arba teroristinėje organizacijoje).


Be kita ko, Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Tyrimų departamentas pradėjo baudžiamąją bylą Porečenkovui pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 4 dalį (dalyvavimas sukarintose ar ginkluotose grupuotėse išpuoliuose prieš įmones, organizacijas ar piliečius).


Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad inicijuos Porečenkovo paiešką Interpolo sistemoje, o aktorius negalės keliauti po pasaulį bei kirsti Rusijos sieną nebūdamas suimtas ir išduotas Ukrainai.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page