top of page

NEXTA: “Lukašenkos aukso kasykla”


Šaltinis: NEXTA
 

2021 m. Kovo 8 d. NEXTA „YouTube“ kanale buvo paskelbtas vaizdo įrašas pavadinimu „Lukašenkos aukso kasykla“. Dokumentinis filmas yra panašaus pobūdžio į tiriamąjį Aleksėjaus Navalno dokumentinį filmą apie Rusijos Federacijos prezidentą Vladimirą Putiną ir jo rūmus Juodosios jūros pakrantėje, bei jame cituojamas Lukašenkos dalyvavimas korupcinėse schemose. Tuo pačiu tai parodo, jog Lukašenka mainais už verslo privilegijas priima brangias kai kurių Baltarusijos ir Rusijos verslininkų dovanas.


2021 m. Vasario 22 d. Sočio susitikimo tarp Putino ir Lukašenkos metu, Putinas pabrėžė Rusijos svarbą Baltarusijos ekonomikai, teigdamas, kad Minskas remiasi Maskva, kuriai tenka 50 proc. Minsko prekybos, o Rusija išlieka pagrindine Baltarusijos ekonomikos investuotoja, į kurią kasmet Maskva investuoja maždaug 4 mlrd. EUR. Putino pareiškimas kartu su NEXTA dokumentiniu filmu suteikia daug medžiagos žemiau pateiktoms temoms.

  1. Putinas ir jo Rusijos oligarchai, pasiryžę išplėsti savo imperiją, begėdiškai papirkinėja pagrindinius Baltarusijos vyriausybės narius mainais už palankias verslo sąlygas ir sandorius, idant užtikrintų pinigų ir pelno srautus į Rusijos atstovų kišenes, kai tuo tarpu sunkiai dirbantys baltarusių verslo savininkai visais įmanomais būdais stengiasi išlaikyti savo verslą gyvą sunkiai funkcionuojančioje Baltarusijos ekonomikoje.

  2. Suverenitetas yra pagrindinis ir svarbiausias bet kurios nepriklausomos tautos aspektas, o Baltarusijai jis yra dar svarbesnis už bet kokią partnerystę su rusais. Baltarusiai sunkiai dirba bandydami palaikyti Baltarusijos verslą, o Rusijos „oligarchai“, praturtinti „caro palankumo“ garantu Putinu, neturėtų būti papirkti į verslo sandorius, kurie nepadoriai apdovanoja korumpuotus Baltarusijos režimo lyderius ir kenkia visiems paprastiems, dirbantiems baltarusiams.

  3. Putinas, o ne Rusijos žmonės, yra pagrindinis Lukašenkos finansininkas ir investuotojas, o Putinas noriai finansuoja Lukašenkos rūmus, brangius automobilius, puošnius laikrodžius ir t.t. Jis įgalino ir paskatino Lukašenkos korumpuotą turtą, paremtą paprastų baltarusių aukomis

  4. Jei Rusijos verslininkai nori užsiimti verslu Baltarusijoje, jie yra kviečiami tai daryti sąžiningai bei atvirai ir dėl to neturi nukentėti Baltarusijos darbuotojai bei verslo savininkai.

 


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page