top of page

Rusai paniekinamai žvelgia į Donbaso gyventojus, laikydami juos „nepilnaverčiais“


Rusai paniekinamai žvelgia į Donbaso gyventojus, laikydami juos „nepilnaverčiais“

„Kai kurie rusai šiek tiek paniekinamai žvelgia į  Donbaso gyventojus, laikydami juos„ ne tokiais rusais “. 2020 m. rugsėjo 14 dieną apie tai aktyviai rašė (archyvas) „DNR / LNR“ propagandiniai šaltiniai socialiniuose tinkluose, besiremdami buvusio „Vostok“ banditų gaujos vado Aleksandro Chodakovskio komentarais (archyvas).


Rusai paniekinamai žvelgia į Donbaso gyventojus, laikydami juos „nepilnaverčiais“

Įdomu tai, kad ši buvusio „Vostok“ banditų gaujos vado nuomonė nėra nepagrįsta ir gana santūriai atspindi Rusijos okupacinės valdžios ir Rusijos kariuomenės vadovybės neviešinamą Donbaso vietos gyventojų diskriminavimo politiką.


2016 m. rugpjūčio mėn. tarptautinė žvalgybos bendruomenė „InformNapalm“ paskelbė Rusijos ginkluotųjų pajėgų pulkininko leitenanto Stanislavo Jeršovo, kuris anksčiau dirbo 247-osios gvardijos oro desanto pulko 2-o bataliono vadu (karinis dalinys 54801, Stavropolis), išskirtinį radijo ryšio perėmimą.


Nuo spalio mėn. 2014 m. jis buvo išsiųstas į komandiruotę Donbase ir buvo 2-osios armijos korpuso 6-ojo atskirojo motorizuoto šaulių pulko vado pavaduotojas. Šiuose įrašuose pulkininkas leitenantas Jeršovas (šaukiniu „Klevas“) taip pat aktyviai reiškė panieką kolaborantams, kurie Donbase kovoja už Rusijos Federacijos interesus, taip pat neigiamai kalbėjo apie vietos gyventojus apskritai.


Rusai paniekinamai žvelgia į Donbaso gyventojus, laikydami juos „nepilnaverčiais“

„… Aš grabe mačiau šitą Luhansko liaudį – sup…ta gauja, toks mentalitetas … Jiems buvo duotas tankų batalionas. Aš sakau: „Išgamos, jūs tik ant arklių galite joti. Kardas – jūsų išvystymo riba “… Aš sakau: aš čia vietinio kraujo jau praliejau – tu neįsivaizduoji. Aš taip nežudžiau Rusijoje. Čia aš jau autoritetas – todėl čia galiu sau leisti žudyti … “, – įspūdžiais apie vietos gyventojus ir tarnybą Donbase dalijosi Jeršovas.(Garso įrašas 18+, nenormatyvinė kalba)2016 m. internete taip pat buvo nutekintas dar vienas iškalbingas vaizdo įrašas, kuriame vieno iš Rusijos specialiųjų pajėgų dalinio vadas, Rusijos Federacijos pilietis, Maksimas Tchorževskis, žinomas šaukiniu Olchonas, 2014 metų pabaigoje iki mirties nuplakė Donecko srities Komunaro kaimo gyventoją Aleksejų Frumkiną.


(Vaizdo įrašas 18+).


Taigi Rusijos įsibrovėliai ne tik žodžiais, bet ir darbais nesiskaito su Donbaso žmonių gyvenimams, nepaisant to, ar šie žmonės tarnauja gaujose kaip kolaborantai, vykdydami Kremliaus nurodymus, ar yra tik okupacijos įkaitai. Paniekinantį požiūrį į vietos gyventojus pastebi net ir banditų dalinių vadai.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page