top of page

Rusijos 76-osios oro desanto divizijos kariškiai, atvyko į Baltarusiją


Rusijos 76-osios oro desanto divizijos kariškiai, atvyko į Baltarusiją

Rugsėjo 14 d. Brestski poligone Baltarusijoje prasidėjo Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Slavų brolija – 2020“.


Nustatyta, kad pratybose dalyvauja Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos septyniasdešimt šeštosios  šturmo-desanto divizijos (karinis dalinys 07264, Pskovas) daliniai. Vykstant ilgalaikiams masiniams protestams Baltarusijoje prieš Lukašenkos režimą, prisidengiant šiomis pratybomis, tik remiantis oficialiais duomenimis, buvo dislokuota apie 300 karių ir 70 specialiosios technikos vienetų.


Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ OSINT tyrimų duomenų bazėje yra patikimų duomenų apie septyniasdešimt šeštojo oro desanto divizijos karių dalyvavimą agresijoje prieš Gruziją, Krymo užgrobimo operaciją ir karo veiksmus Donbase. Visų pirma, dokumentais patvirtinta, kad 2014 m. „Černomorneftegaz“ (taip pat žinomo kaip „Višva Boiko“) gręžimo įrenginius užgrobė 104-ojo pulko desantininkai iš 76-osios Rusijos oro desanto divizijos. „InformNapalm“ savanoriai taip pat rinko 76-osios oro desanto divizijos vadų duomenis, apdovanotus už dalyvavimą agresijoje prieš Ukrainą ir Gruziją.

Manevrų pradžios išvakarėse tapo žinoma, kad Serbija atsisakė dalyvauti šiose pratybose.


Pasak žiniasklaidos pranešimų, po karinių pratybų „Slavų brolija“ Baltarusijos kariškiai taip pat dalyvaus Rusijos Federacijos strateginėse vadovavimo ir štabo pratybose „Kavkaz-2020“.


Asimetriniai kariniai veiksmai, siekiant sustabdyti Rusiją


Ukrainos šiaurėje, siekiant užkirsti kelią provokacijoms, nuo masinių protestų Baltarusijoje pradžios sustiprinta Baltarusijos ir Ukrainos sienos apsauga. Šalies pietuose tęsiasi ir kiti aktyvūs renginiai. Padėtis konflikto zonoje kol kas išlieka stabili, nors yra tam tikrų žvalgybos ženklų, kurie gali rodyti pasirengimą karo veiksmų eskalavimui Rytų Ukrainoje.


Be to, kaip pažymėta anksčiau, NATO žvalgyba „Kaukazo 2020“ pradžios išvakarėse aktyviai renka duomenis apie Rusijos Federacijos karinius objektus Kryme, taip pat suintensyvino demonstracinius aviacijos ir laivyno manevrus Juodojoje jūroje, kad sutramdytų Rusijos agresoriaus apetitą.


Rugsėjo 14 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgos taip pat pranešė, kad JAV oro pajėgų strateginiai bombonešiai B-52H, su Ukrainos naikintuvų priedanga, vėl buvo Ukrainos oro erdvėje ir vėl jų tikslas buvo Juodosios jūros akvatorija.


Rusijos 76-osios oro desanto divizijos kariškiai, atvyko į Baltarusiją

Nuotrauka iš Ukrainos kariuomenės oro pajėgų puslapio

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page