top of page

Rusijos okupacinės pajėgos ir toliau pažeidinėja paliaubų režimą


Rusijos okupacinės pajėgos ir toliau pažeidinėja paliaubų režimą

Ukrainos Ugnies nutraukimo ir demarkacijos linijos stabilizavimo kontrolės ir koordinavimo centras praneša, kad, nepaisant papildomų sutarčių dėl visiškų ir visapusiškų paliaubų, įsigaliojusių 2020 m. liepos 27 d., neteisėti ginkluoti dariniai, veikiantys okupuotose Rusijos Federacijos kontroliuojamose Donecko ir Luhansko srityse, toliau sistemingai pažeidinėja galiojančius susitarimus ir vykdo minavimo operacijas netoli civilių gyvenviečių ir pristato karinę techniką per valstybės sieną, vengiant pasienio kontrolės punktų.


Remiantis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos specialiosios stebėjimo misijos (ESBO SMM) ataskaita, paskelbta 2020 m. rugsėjo 3 d., stebėjimo skrydis bepiločiu orlaiviu (UAV) virš Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamos teritorijos užfiksavo , 23 prieštankines minas, padėtas ant riedėjimo tako sunaikintame Donecko tarptautiniame oro uoste. Be to buvo užfiksuotas, karinio tipo sunkvežimis lauke, esančiame maždaug du su puse kilometro į šiaurės vakarus nuo Astachove kaimo, Luhansko srityje, netoli sienos su Rusijos Federacija, kur nėra sienos kirtimo punktų.


Šie atvejai patvirtina, kad neteisėti ginkluoti dariniai, esantys Donecko ir Luhansko srityse, ir toliau pažeidžia Minsko susitarimus pasiektus 2020 07 22, siekiant sustiprinti paliaubų režimą.


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page