top of page

Rusijos samdiniai Libijoje išniekino ir sudegino musulmonų mečetę (VIDEO)


Rusijos samdiniai Libijoje išniekino ir sudegino musulmonų mečetę

Rusijos samdiniai iš privačios karinės kompanijos „Vagner“, kurie buvo apmokyti Rusijos Federacijos kariuomenės Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos stovyklose ir dabar kariauja Libijoje fundamentalisto lauko maršalo Chalifo Chafrato pusėje, prieš atsitraukdami neonacių užrašais išniekino ir sudegino Nifati musulmonų mečetę, esančią į pietus nuo Tripolio miesto. Apie tai 2020 m. birželio 7 d. pranešė leidinys „Islamo balsas“ su nuoroda į vaizdo įrodymus “The Libya Observer”    „YouTube“ kanale.Nuotraukoje ir vaizdo įraše iš mečetės ant sudegusių sienų suodžių matomi užrašai rusų kalba „Aš matau mečetes Rusijos žemėje, bet verčiau jas matyčiau pragare“, – taip skelbia vienas iš užrašų, po kuriuo pasirašoma skaičių kombinacija 14/88, kuri siejama su neonacių subkultūra.


ПВК "Вагнера"

Kitose įvykio nuotraukose taip pat matomos kiaulienos troškinio skardinės, kurias demonstratyviai paliko rusų samdiniai sudegusioje mečetėje, kad parodytų savo panieką musulmonų kulto vietai.


ПВК "Вагнера"

Tokią iškrypėlišką „Rusijos taiką“ Libijoje vykdo privačios karinės kompanijos „Vagner“ kareiviai, kurie atsitraukdami, taip pat palieka ir brangius Rusijos karinės įrangos pavyzdžius.2016 m. „InformNapalm“ savanoriai surinko ir paskelbė duomenis apie 58, o vėliau – 116 Rusijos Federacijos oro pajėgų karininkus – Rusijos aviacijos grupę, kuri raketomis ir bombomis ne kartą apšaudė ligonines, mokyklas, vaikų darželius bei mečetes Sirijoje, dėl ko žuvo daugybė civilių žmonių: pagyvenę žmonės, moterys ir vaikai. Šie duomenys buvo išversti į 13 kalbų, įskaitant arabų kalbą. Tuo metu ši informacija sukėlė didelę baimę tarp Rusijos propagandos specialistų, kurie tikriausiai baiminosi, kad Rusijos kariškiai bus pradėti bausti už jų nusikaltimus ne Rusijos Federacijos teritorijoje. Tačiau jų nuogąstavimai nepasitvirtino, per ketverius metus nėra žinomas nė vienas su Rusijos vadovybe siejamų karininkų, kareivių ar samdinių, kovojusių ir vykdžiusių nusikalstamus Kremliaus nurodymus Sirijoje ar Libijoje, persekiojimo ar nubaudimo atvejis.


Tarptautinė žvalgybos bendruomenė „InformNapalm“ toliau renka duomenis apie Rusijos privačios karinės kompanijos „Vagner“ samdinius, apie kuriuos informaciją galima rasti daugybėje šios svetainės publikacijų.


Tikimės, kad kiekvienas Rusijos karo nusikaltėlis bus nubaustas už nusikaltimus, kuriuos padarė prieš Ukrainos, Sakartvelo, Sirijos, Libijos ir kitų šalių tautas, kuriose Kremlius norėjo skleisti savo iškrypusią „Rusijos taiką“.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page