top of page

Švedija prognozuoja galimą hibridinę Rusijos agresiją (VIDEO)
Švedija prognozuoja galimą hibridinę Rusijos agresiją ir rengia savo gyventojus skirtingiems karinio konflikto scenarijams. 2021 m. sausio 13 d. Švedijos ginkluotosios pajėgos savo „YouTube“ puslapyje paskelbė rinkinį vaizdo įrašų, bendru pavadinimu „Kai prasideda karas“.


Kompiliacijoje yra 5 vaizdo įrašai: „Neužtikrinta ateitis“, „Pilka zona“, „Ateities mūšio laukas“, „Bendroji gynyba“ ir „Ką reikėtų saugoti?“. Kiekviename vaizdo įraše užfiksuotas konkretus būsimo hibridinio karo momentas.


Trumpi filmai parodo situacijas, kurios gali pasitaikyti įvykus kariniam susirėmimui įvairiuose regionuose, ypač Arktyje. Jie išsamiai aprašo, kokios grėsmės egzistuoja, koks yra Švedijos armijos pasirengimas ir kaip kariniai veiksmai gali paveikti Švedijos piliečius. Autorių teigimu, visuotinis atšilimas ir kylantis vandenynų lygis paskatins didesnį susidomėjimą Arktimi ir Arkties vandenynu, kaip transporto koridoriumi ir gamtos išteklių šaltiniu. Pasaulio valstybės pradės kovą dėl Arkties, kuri greičiausiai paveiks ir Švediją. Pasak karinių analitikų, ateities karas, kaip ir Rusijos agresija prieš Ukrainą, turės hibridinį pobūdį.


Vaizdo įrašai su subtitrais anglų kalba.


“Neužtikrinta ateitis” | Den osäkra framtide


“Pilkoji zona” | Den grå zonen


“Ateities mūšio laukas” | Det framtida slagfältet


“Bendroji apsauga” | Det totala försvaret


„Ką reikėtų saugoti?“ | Vad är värt att försvara?Skandinavijos šalys ruošiasi hibridinei invazijai


Švedija nėra vienintelė šalis Skandinavijoje, rimtai susirūpinusi dėl Rusijos invazijos ir hibridinės agresijos galimybės. 2015 m. Norvegijos televizijos kanalas „TV 2“ transliavo fantastinio trilerio žanro politinį televizijos serialą apie netolimą ateitį „Okupuoti“ (norvegiškai „Okkupert“). Serialas truko tris sezonus ir buvo labai populiarus Norvegijoje. Serialas, kurios filmavimas prasidėjo dar prieš Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą ir Krymo bei dalies Donbaso okupaciją, labai tiksliai atspindėjo klastingą galimos Rusijos hibridinės agresijos pobūdį.


Švedija perima pirmininkavimą ESBO


Primename, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. Švedija metams perėmė pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO). Šiomis aplinkybėmis tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai primena suinteresuotiems skaitytojams (ypač diplomatams), kad mūsų svetainė aktyviai veikia švedų kalba, kuri yra greitai atnaujinama ir aprėpia įvykius karo zonoje Rytų Ukrainoje, Krymo okupacijos tyrimus, taip pat Rusijos karinės ir hibridinės agresijos faktus kitose pasaulio vietose.


ESBO tarptautinių stebėtojų darbo metu JAV rinkimuose įvairių šalių, tame tarpe ir Švedijos Karalystės, atstovai gavo leidinį anglų kalba „Krymas už uždangos. Okupuotos zonos vadovas“ („Crimea Behind the Curtain. Guide to the Occupied Zone“), kuriame yra išskirtinė medžiaga apie Krymo okupaciją ir militarizavimą, kurią surinko „InformNapalm“ bendruomenė, taip pat kita analitinė medžiaga apie hibridinę Rusijos agresiją, kurią surinko tyrimų centras „Prometheus“ (Security Environment Research Center).


Leidinį, aprašantį Rusijos agresijos faktus, gavo: ESBO delegacijos iš Švedijos vadovas Johana‘s Büser‘is, ESBO Parlamentinės Asamblėjos pirmininko pavaduotoja Margareta Cederfelt, ESBO Parlamentinės Asamblėjos delegatas Lars‘as Thomsson‘as ir kiti.InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page