top of page

T-14 „Armata“ tankų gamintojas „Uralvagonzavod“ skęsta skolose ir mažina darbuotojams atlyginimus


T-14 „Armata“ tankų gamintojas „Uralvagonzavod“ skęsta skolose ir mažina darbuotojams atlyginimus

T-14 „Armata“ tankų gamintojas „Uralvagonzavod“  per 2014–2016 m. sukaupė daugiau nei 100 mlrd. rublių skolų, o 2020 m. darbo užmokesčio fondas mažėjo daugiau nei 20 proc. (šaltinis naujienų portalas RBC.ru). Straipsnį publikavimui parengė tarptautinės žvalgybos bendruomenės InformNapalm  Lietuvos redakcijos savanoriai. Straipsnis pirmą kartą publikuotas Res Publica – Pilietinio Atsparumo Centro interneto svetainėje.

 

Paskelbtose bendrovės finansinėse 2020 m. ataskaitose „Uralvagonzavod“ (UVZ) išlaidos darbo užmokesčiui mažėjo 22% arba 2,5 mlrd. rublių, t.y. iki 9,2 milijardų rublių lyginant su 11,7 mlrd. 2019 metais, o bendrovės darbuotojų skaičius 2020 metų pabaigoje sumažėjo 326 darbuotojais ir sudarė 29 748. Nepaisant darbuotojų skaičiaus mažėjimo, aritmetinis vidutinis atlyginimas 2020 m. lyginant su 2019 m. mažėjo net 21%.


Įmonės vadovybė tokį atlyginimų fondo mažėjimą grindžia neva dėl su COVID-19 pandemija susijusiomis prastovomis. Tačiau šis pasiteisinimas kelia abejonių, nes 2020 m. lapkričio mėn. „Pravda Ural“ federalinės apygardos naujienų agentūra rašė, kad dėl nepakankamų gamybos apkrovų UVZ kvalifikuotus darbuotojus perkelia į dažytojų ir kiemsargių pareigas viešiesiems darbams.


Tankas Armata gėdingai tempiamas per “Pergalės dienos” paradą


2019 m. UVZ generalinis direktorius Aleksandras Potapovas interviu RBC gyrėsi, kad vidutinis atlyginimas „Uralvagonzavod“ yra apie 40 tūkstančių rublių per mėnesį ir neva yra „didesnis už vidutinį atlyginimą Nižnij Tagilyje“. Tuo tarpu šių metų kovą „Jekaterinburg Online“ rašė, kad UVZ darbuotojai skundžiasi dėl labai mažų atlyginimų. Straipsnyje sakoma, kad gynybos įmonėje darbuotojas vidutiniškai gauna 25–30 tūkst. rublių. „Kaip vyresnysis meistras gaunu 25 tūkstančių rublių atlyginimą, o galima premija siekia ne daugiau kaip 20%. Viskas. Tai ubagiškas atlyginimas. Aš dirbu penkias dienas po aštuonias valandas. Bet norint UVZ užsidirbti, reikia ten ir gyventi… Tada būtų daugiau ar mažiau atlyginimas, o kad uždirbti 40–50 tūkstančių, reikia dirbti bent 200 valandų per mėnesį.”, – sakė dirbtuvių Nr. 555 vyresnysis meistras Evgenijus Medvedevas, dirbantis UVZ nuo 1997 m.


Kaip praneša naujienų agentūra „TASS“ cituodama „Rostech“ korporacijos generalinį direktorių Sergejų Čemezovą bendros UVZ skolos dabar siekia 87 mlrd. rublių. Iki bendrovės perėmimo „Rostech“ žinion skolos buvo daug didesnės, tačiau dalis jų buvo padengtos biudžeto lėšomis, o šią likusią – 87 mrd. dalį, planuojama, kad įmonė išgalės padengti pati.


T-14 „Armata“ tankų gamintojas „Uralvagonzavod“ skęsta skolose ir mažina darbuotojams atlyginimus

2015 m. buvo iškilmingai pranešama, kad UVZ iš Rusijos gynybos ministerijos yra gavusi užsakymą pagaminti 2300 vnt. T-14 „Armata“ tankų iki 2020 m. Vėliau sekė informacija, kad dėl gynybos išlaidų mažinimo šis terminas nukeltas iki 2025 m. 2018 metais vice premjeras Jurijus Borisovas forume „Armija-2018“ jau pareiškė, kad tankas T-14 serijinei gamybai yra per brangus, todėl vietoje naujų tankų įsigijimo bus tęsiama T-72 ir T-90 tankų modernizacija. Dar vėliau buvo pranešama, kad Rusijos kariuomenė visgi gaus pirmuosius T-14 tankus 2022 metais.


Turint omenyje nuolatinius atidėliojimus, pranešimų prieštaringumą bei UVZ darbuotojų darbo užmokesčio fondo mažinimą šis planas taip pat gali būti labai abejotinas. Šiuo metu iš viso yra pagaminta tik apie 20 vnt. šių modelio tankų.

 

Viršelio foto: Kvalifikuoti UVZ darbuotojai siunčiami dirbti viešuosius darbus / Šaltinis: pravdaurfo.ru


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page