top of page

Ukrainos desantininkai sulaiko ugnies laviną netoli Krasnohorivkos


Ukrainos desantininkai sulaiko ugnies laviną netoli Krasnohorivkos

Aleksandras Kindsfateris, naujienų agentūra „ArmyInform“ korespondentas. Iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro desanto pajėgų štabo:


Desantininkai kovoja su ugnies lavina prie Krasnohorivkos. Dėl įžūlių Rusijos okupantų veiksmų dar kartą kilo gaisras netoli Krasnohorivkos gyvenvietės. Tai prasidėjo prieš aušrą. Kaip pranešė Oro desanto pajėgų (ODP) dalinio spaudos atstovas kapitonas Oleksandras, apie 2020 m. rugsėjo 6 d. apie 4:00 val., stebėjimo punkte netoli Krasnohorivkos buvo užregistruotas granatsvaidžio RPG šūvis.


Granata sprogo lauke apie tris šimtus metrų nuo mūsų pozicijos. Po kelių minučių granatos kritimo vietoje pasirodė dūmai. Budintis pareigūnas pranešė savo vadui matąs dūmus šalia mūsų apkasų. Priešakinių pozicijų vadas įsakė kariams užimti savo vietas pagal mūšio tvarką ir būti pasirengus atremti priešo puolimą. Tačiau desantininkai buvo priversti pradėti visai kitokį mūšį.


Tąkart dėl ​​vėjo iš rytų teko gesinti ugnį, kuri pasiekė ODP dalinio pozicijas. Desantininkai nedvejodami puolė lokalizavo gaisrą. Kariai, norėdami sustabdyti liepsnos plitimą, naudojo kastuvus, kirtiklius ir pjūklus. Visi veikė ryžtingai ir greitai. Iš pradžių atrodė, kad gaisras suvaldytas. Bet vienuoliktą valandą ryto ugnis įsiplieskė su nauja jėga. Vėjas sustiprėjo ir ugnis pasiekė net apkasus ir slėptuves. Kariams į pagalbą atvyko ugniagesiai. Gaisro gesinimą apsunkino tai, kad liepsnos plito per užminuotas teritorijas ir kilo minų bei kitų šaudmenų sprogimo pavojus.


Taip pat buvo galimybė, kad priešas, pasinaudodamas ekstremaliomis aplinkybėmis, gali imtis kitų provokuojančių veiksmų. Vadovybė ėmėsi visų būtinų priemonių, kad būtų išvengta šio scenarijaus. Buvo atvežta papildoma gaisro gesinimo įranga ir įrankiai. Nepaisant sunkios padėties, dabar kariai visiškai kontroliuoja pavojingą situaciją fronto linijoje.


P.S. 2020 m. rugsėjo 6 d. 1 kareivis buvo sužeistas netoli Krasnohorivkos, kur priešas atidengė ugnį iš granatsvaidžių. 2 kariai per gaisro gesinimo misiją Luhansko srityje žuvo per minų sprogimus. 1 Ukrainos kareivis, nukautas priešo snaiperio, Pryčepylivkoje, Luhansko srityje.


InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page