top of page

Žygimantas Pavilionis: Lietuvoje yra vietinių kirkorovų, dirbančių Rusijos pinigams


Filipas Kirkorovas persona non grata Lietuvoje / Last.fm nuotr.

 

Lietuvos diplomatai palaiko nuolatinį ryšį su Rusijoje įkalinto opozicionieriaus Aleksejaus Navalno aplinkos žmonėmis, sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis. Kalbėdamas su LRT RADIJU parlamentaras teigė, jog Lietuvai reikėtų ne tik aktyviai kelti sankcijų Rusijai klausimus Briuselyje, tačiau ir pačiai plėsti galimybes tokias sankcijas taikyti, pavyzdžiui, priimant reikalingas įstatymų pataisas.

 

„Kiekvieną dieną, kiekvieną valandą“, – klausiamas apie tai, ar Lietuvos diplomatai palaiko ryšį su A. Navalnui artimais opozicijos žmonėmis, atsakė Ž. Pavilionis. LRT RADIJO laidai „Svarbus pokalbis“ jis pridūrė, jog Vilnių galima vadinti rusų ir baltarusių „disidentų centru“, o tai laikytina geru pasiekimu.

„Nuolat (bendraujame – red. past.), su vienais ar kitais politikais, nenoriu jų minėti, kad neatsisėstų. Iš tų, kurie nebijo sėsti ir būti nunuodytas, su tuo pačiu (Vladimiru) Kara-Murza dirbame, kuris su mumis dirba seniai įvairiais klausimais, ne tik dėl baltarusių laisvės“, – kalbėjo Ž. Pavilionis.


Parlamentaras pritarė požiūriui, jog efektyviausiai įtaką Kremliaus režimui galima daryti „persekiojant pinigus“, t.y. stabdant finansinius srautus Vakaruose, kurie leidžia pelnytis Rusijos valdžioje ir arčiausiai jos esančiam elitui. Apie tai trečiadienį skelbtame BNS interviu kalbėjo ir A. Navalno bendražygis Leonidas Volkovas.


Korupcija yra šio režimo esmė. Kaip senas mūsų draugas, amžinatilsį Johnas McCainas vis primindavo, tai iš esmės yra mafijos valdoma degalinė, kur maždaug šimtas žmonių susižeria visus pelnus. Tie pelnai dažniausiai nusėda Vakaruose, kai kurie skaičiuoja, kad 800 milijardų ar daugiau, dvigubai daugiau, yra Vakarų bankuose, įmonėse. Ir Lietuvoje veikia tam tikri asmenys, gal jų kol kas nevardysiu, kurie dirba su didžiuliais pinigais, perpirkinėja kompanijas, klubus, veržiasi į universitetus“, – kalbėjo Ž. Pavilionis.


Parlamentaras ir ilgametis diplomatas sako Vakaruose matantis gerus ženklus dėl požiūrio į A. Navalno situaciją. JAV prezidento demokrato Joe Bideno administracija rodo ženklus, kad „jų jau nebesuviliosi“ ir „jie jau pasimokė“, teigė Ž. Pavilionis, taip pat atkreipęs dėmesį į Vokietiją.


„Įdomiausia ir svarbiausia yra Berlyno pokyčiai. Vakar, kaip matėte, Merkel atstovas spaudai aiškiai pasakė, kad tikisi, jog Navalnas bus paleistas, o jeigu ne, tada bus sankcijos. Berlyno vidinis dialogas su savimi, su koalicijos partneriais, kurie yra socialdemokratai, mums yra svarbiausias dalykas“, – sakė konservatorius.


Plačiau portale LRT.
InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page