top of page

Baltarusijos VRM akademijos kursantas paskelbė kvietimą netarnauti neteisėtai valdžiai


Baltarusijos VRM akademijos kursantas paskelbė kvietimą netarnauti neteisėtai valdžiai

Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos akademijos paskutinio 4 kurso auklėtinis Vladislavas Botianas paskelbė atvirą vaizdo kreipimąsi, kuriame jis deklaravo, kad protestuodamas prieš neteisėtus Aleksandro Lukašenkos valdžios nusikalstamus įsakymus, palieka studijas Vidaus reikalų ministerijos akademijoje. Jis taip pat sakė, kad Akademijos kariūnai jau mokomi vaikyti taikias demonstracijas, todėl jis nenori būti ginklu režimo rankose. Jaunas vyras pabrėžė, kad pats asmeniškai matė centralizuotą Baltarusijos prezidento rinkimų klastojimą. Jis taip pat išreiškė nesutikimą su smurto politika ir melu, kurį vykdo Baltarusijos vidaus okupacijos režimas. Vladislavas Botianas taip pat kreipėsi į savo mokslo draugus, prašydamas netarnauti nusikalstamam režimui, kuris kariauja prieš Baltarusijos žmones:

„Daugelis tikriausiai jau suprato ir asmeniškai susidūrė su nelogiškais viršininkų įsakymais, užsispyrimu ir agresija. Po 4-ių metų studijų, supratu, kad tai tęsis ir ateityje. O nusikalstama sistema, sukurta per 26 metus, tave laikys įkaituose visą gyvenimą “.


Šis kreipimasis buvo pirmasis „YouTube“ kanalo „By_Pol“ vaizdo įrašas, kurio apraše nurodoma, kad kanalą sukūrė visų Baltarusijos teisėsaugos žinybų darbuotojų asociacija, kurie nesutepė savęs darant nusikaltimus prieš savo bendrapiliečius.


Per dieną vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 30 tūkstančių peržiūrų ir šimtų komentarų, palaikančių kariūną ir patvirtinantį jo drąsų sprendimą.


Primename, kad Rusijos okupacijos Kryme metu 200 Nachimovo vardo Karo jūrų laivyno akademijos kariūnų atsisakė pereiti tarnauti Rusijos Federacijai ir paliko pusiasalį toliau tarnauti Ukrainos laivyne. 2014 m. kovo 21 d., kai įsibrovėliai iškėlė Rusijos trispalvę ant akademijos vėliavos stiebo, kelios dešimtys kariūnų pradėjo demonstratyviai giedoti Ukrainos himną. Šis įvykis įėjo į istoriją kaip vienas iš ištikimybės Ukrainos žmonėms ir priesaikai bei nesusitaikymo su Krymo okupacija simbolių.

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page