top of page

Nauji faktai apie Rusijos desantinio laivo „Saratov“ jūreivių dalyvavimą agresijoje prieš Ukrainą

2016 m. Ukrainos karo prokuratūra įvardijo tam laikui nustatytus Rusijos ginkluotųjų pajėgų dalinius, kurie dalyvavo specialioje Krymo užgrobimo operacijoje. Be kitų, buvo įvardintas ir didysis desantinis laivas (toliau tekste DDL) „Saratov“. Tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai atliko atvirų informacijos šaltinių žvalgybą (OSINT) ir rado papildomų įrodymų, patvirtinančių DDL „Saratov“ įgulos dalyvavimą agresijoje prieš Ukrainą. Ši informacija gali būti naudinga tiek papildant įrodymus Ukrainos ieškinyje Rusijos Federacijai tarptautiniuose teismuose, tiek Rusijos okupantų, dalyvavusių agresijoje prieš Ukrainą Kryme ir asmeniškai atsakingų už Rusijos Federacijos karinės-politinės vadovybės nusikalstamų įsakymų vykdymą, duomenų atskleidimo požiūriu.


Taip pat šis straipsnis atskleidžia ištisos Rusijos kariuomenės dinastijos iš DDL „Saratov“ vado šeimos dalyvavimą agresijoje prieš ukrainiečių, čečėnų ir kartvelų tautas XX ir XXI a.

 

Nustatyti Rusijos okupantų duomenys


Kuznecovas Denisas Sergejevičius, kilęs iš Taganrogo, Rusijos Federacijos Rostovo srities. Savo puslapyje socialiniame tinkle rusų jūreivis paskelbė nuotrauką su medaliu už Krymo okupaciją.Kuriame laive Kuznecovas tarnavo, paaiškėja iš jo paskelbtos DDL „Saratov“ kovinio ryšių dalinio jūrininkų nuotraukos. Nuotraukoje jis yra pirmoje eilėje kraštinis kairiajame kampe:Nuotrauka buvo padaryta 2014 m. liepos mėn., matyt, prieš demobilizaciją, ką liudija kolegos atsisveikinimo linkėjimai nuotraukos nugarėlėje:Tai reiškia, kad Kuznecovas dalyvavo specialioje Krymo užgrobimo operacijoje kaip DDL „Saratov“, kuris yra Rusijos Juodosios jūros laivyno 197-osios desanto laivų brigados sudėtyje (karinio dalinys 72136, pastovios dislokacijos vieta – Sevastopolis, laikinai okupuotame Kryme).


Taip pat Kuznecovo albume yra medalio nuotrauka su apdovanojimo pažymėjimu, kurį pasirašė 197-osios desantinių laivų brigados vadas 1-jo rango kapitonas Aleksejus Komarovas:D. Kuznecovo socialinių tinklų puslapiai, ekrano kopijos, nuotraukoshttps://vk.com/insight_d (https://archive.is/F7kq4) https://vk.com/id261360713 (https://archive.is/Hi1DZ) https://archive.vn/DnzJn

https://ok.ru/profile/524288888268 (https://archive.vn/nU6Uc)Kitas DDL „Saratov“ jūreivis – specialiosios Krymo užgrobimo operacijos dalyvis: Vasilijus Fadejevas, gimęs 1993 m. sausio 13 d.

Jis taip pat apdovanotas Rusijos Federacijos gynybos ministerijos medaliu už Krymo okupaciją:
V. Fadejevo socialinio tinklo puslapis, ekrano kopijos, nuotraukoshttps://vk.com/id40775125 (https://archive.is/lgkH2)


Laivo vadas


Ištyrę atvirus informacijos šaltinius, nustatėme, kad ypatingosios Krymo užgrobimo operacijos metu DDL „Saratov“ vadas buvo 2-jo rango kapitonas Nikolajus Nikolajevičius Palijus, gimęs 1979 10 11.


Nikolajus Palijus. Nuotraukų šaltinis ruinformer.com


Šiose pareigose jis buvo užfiksuotas 2012 m., taip pat 2014 m. vasario mėn., prieš pat Rusijos užpuolimą prieš Ukrainą ir 2014 m. spalio mėn.


Nikolajus Palijus priekiniame plane. Šaltinis: jo paties puslapis socialiniame tinkle „VKontakte


Nikolajus Palijus, nuotraukų šaltinis – www.mamba.ru


N. Palijaus socialinių tinklų puslapiai, ekrano kopijos, nuotraukoshttps://vk.com/id267633752 (https://archive.vn/OOYkT)

https://ok.ru/profile/574572692498 (https://archive.is/Hbpm0)

https://www.mamba.ru/fi/profile/1278177182 (https://archive.is/TKwTF)


Karo nusikaltėlių dinastija


Rusijos istorija yra agresijos ir karų prieš įvairias pasaulio šalis istorija: tiek kaimyninių, tiek geografiškai nutolusių. Todėl Rusijoje jau yra karo nusikaltėlių dinastijos, kurie skirtingais metais dalyvavo Rusijos karuose.


Palijaus šeimoje jau susiformavo karo nusikaltėlių dinastija. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, Pavelas Palijus kariavo Vakarų Ukrainoje prieš ukrainiečius, kovojusius prieš Rusijos okupaciją.


Palijų dinastija. Nuotraukos šaltinis


Jo anūkas Nikolajus Nikolajevičius Palijus yra šio tyrimo figurantas. Jam vadovaujant, DDL „Saratov“ dalyvavo specialioje Krymo užgrobimo operacijoje.


DDL „Saratov“ Andrejaus Nikolajevičiaus Palijaus brolis dalyvavo Rusijos kare prieš Sakartvelą 2008 metais, jis taip pat dvejus su puse metų kovojo prieš Ičkeriją. Dabar 1-jo rango kapitonas Andrejus Palijus yra Rusijos Juodosios jūros laivyno personalo skyriaus vadovas. Jis yra įtrauktas į „Miratvorec“ centro duomenų bazę.


DDL „Saratov“ taip pat dalyvavo agresijoje prieš Sakartvelą Rusijos ir Sakartvelo karo metu, 2008 m. rugpjūčio 12 d., du Juodosios jūros laivyno DDL – „Jamal“ ir „Saratov“ – išsodino Rusijos kariuomenės desantą Sakartvelo Poti uoste. Operacijos tikslas buvo sunaikinti uoste esančius Sakartvelo laivyno laivus.


Tuo metu DDL „Saratov“ vadas buvo 2-jo rango kapitonas Olegas Vladimirovičius Počinovas.Už dalyvavimą agresijoje prieš Sakartvelą O. Počinovas apdovanotas medaliu „Už karinius nuopelnus Tėvynei“ I laipsnio su kardais.
InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page