top of page

Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 pirmą kartą pasirodė ESBO stebėjimo misijos pranešime


Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 pirmą kartą pasirodė ESBO stebėjimo misijos pranešime

Rusijos 2B26 „Grad“ 122 mm kalibro reaktyvinė salvinė sistema ant „KamAZ-5350“ važiuoklės, kuri nuo 2012 metų yra eksploatuojama Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose, pirmą kartą buvo įtraukta į oficialią ESBO stebėjimo misijos ataskaitą Donbase. 2020 m. gruodžio 14 d. dienos ataskaitoje Nr. 297/2020 nurodoma, kad 2B26 „Grad“ reaktyvinė salvinė sistema buvo pastebėtas iš mini bepiločio 2020 m. gruodžio 8 d. stebėjimo misijos metu netoli Ternovo kaimo, 57 km į rytus nuo Donecko. Pažymima, kad šio tipo ginklai buvo dislokuoti pažeidžiant atsitraukimo linijos sąlygas.


Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 pirmą kartą pasirodė ESBO stebėjimo misijos pranešime

Tarptautinė žvalgybos bendruomenė „InformNapalm“ gavo vizualų šios informacijos patvirtinimą. Šiuos išskirtinius duomenis skelbiame plačiai auditorijai.


Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 pirmą kartą pasirodė ESBO stebėjimo misijos pranešime

2020 m. gruodžio 7 d. paskelbtas tarptautinės savanorių bendruomenės „InformNapalm“ OSINT tyrimas dėl rusiškos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 „Grad“ fiksavimo, tikriausiai padėjo ESBO stebėtojams atpažinti šią sistemą netoli Ternovoje gyvenvietės. Tyrimas buvo išverstas į 12 kalbų. Leidinyje „InformNapalm“ taip pat nurodyta, kad šios Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos buvo pastebėtos dar 2016 m. vasario mėn. Donecko srityje 47 ° 58’14,5 ″ N 38 ° 40’09,0 ″ E koordinatėmis. Netoli šios zonos dabar vėl buvo užfiksuota nauja dislokacijos viena, aptikta mini bepiločio.


Nuotrauka iš OSINT tyrimo, atlikto InformNapalm.

Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 pirmą kartą pasirodė ESBO stebėjimo misijos pranešime


Nuo OSINT iki ESBO stebėjimo misijų ataskaitų


Tai toli gražu ne pirmas faktas, kai šiuolaikines modernizuotas Rusijos ginklų ir įrangos sistemas savanoriai aptinka OSINT tyrimų metu, o vėliau jie įtraukiami į ESBO stebėjimo misijos pranešimus, kurie oficialiai patvirtina tokių sistemų naudojimą Donbase. Pavyzdžiui, Rusijos elektroninės kovos kompleksą R-330Ž „Žitel“, kuris buvo dar kartą užfiksuotas Donbase 2020 m. lapkričio pabaigoje, „InformNapalm“ savanoriai pirmą kartą identifikavo stebėdami Rusijos okupacinių pajėgų kolaborantų socialinius tinklus 2015 m. birželio mėn., o ESBO stebėjimo misijos pranešime šis kompleksas pirmą sykį paminėtas 2015 m. rugpjūtį.


Kitas pavyzdys – Rusijos elektroninės kovos RB-341V Leer-3, ESBO stebėjimo misijos ataskaitose pradėta fiksuoti 2018 metais. „InformNapalm“ OSINT tyrimuose šis kompleksas užfiksuotas Donbase 2015 metais. Be kitų įrodymų, šis faktas buvo viešai paskelbtas „InformNapalm“ ataskaitose, kurios buvo pristatytas NATO asamblėjoje Stambule 2016 metais.


Išvada


Žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanorių, kurie nuo 2014 m. identifikuoja šiuolaikines Rusijos ginklų ir įrangos sistemas Donbase, tyrimų medžiaga prisideda prie tolesnio šių sistemų fiksavimo ESBO stebėjimo misijos dokumentuose. Naujos ESBO stebėjimo misijos ataskaitos oficialiu lygmeniu patvirtina duomenis apie šių ginklų ir įrangos buvimą Rytų Ukrainoje. Tokio tipo modernizuoti ginklai galėjo patekti į Ukrainos Donbasą tik iš Rusijos Federacijos teritorijos. Jie dislokuoti pažeidžiant susitarimus dėl sunkiųjų ginklų atitraukimo. Tai rodo klastingus Rusijos Federacijos planus ir toliau vykdyti agresyvų hibridinį karą prieš Ukrainą. Nors Rusija tarptautiniu diplomatiniu lygmeniu skelbia propagandinius pareiškimus apie savo „norą pasiekti taiką Donbase“, tačiau realybėje Rusija ir toliau kaupia okupuotose Ukrainos Luhansko ir Donecko srities teritorijose ne tik senus sovietinius ginklus, bet ir naujo tipo įrangą. Rusijos Federacija nuolat tiekia amuniciją Donbaso teroristams ir vadovauja karo veiksmams prieš Ukrainą, pasitelkusi Rusijos kariuomenės kadrinius kariškius, komandiruotus į hibridinius 1-osios ir 2-osios armijos korpusus.


Rusija neatsisakė agresyvių ketinimų ir toliau okupuoja dalį Ukrainos teritorijos ir vykdo klastingą hibridinį karą, nors pasirašant Budapešto memorandumą, pagal kurį Ukraina atsisakė branduolinių ginklų, Rusijos Federacija kartu su JAV ir Didžiąja Britanija buvo Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo garantais.


Šie faktai gali įtikinti tarptautinę bendruomenę toliau didinti diplomatinį ir ekonominį spaudimą Rusijos Federacijai, kuri nuolat pažeidinėja tarptautinius įsipareigojimus ir daugelį metų tęsia karą Europos rytuose. Pasaulinė bendruomenė turi stiprinti tarptautinę paramą Ukrainai visais lygmenimis, nes tai vienintelė šalis Europoje, atsisakiusi branduolinių ginklų ir tapusi Rusijos Federacijos klastingos hibridinės agresijos auka.


Rusijos reaktyvinės salvinės sistemos 2B26 pirmą kartą pasirodė ESBO stebėjimo misijos pranešime

InformNapalm_logo_07.png

Partneris Lietuvoje

bottom of page